Kurczak w panierce z mąki kukurydzianej

Kurczak w panierce z mąki kukurydzianej to idealna baza do obiadu dla całej rodziny. Co więcej, jego przygotowanie jest bajecznie proste. Czego chcieć więcej?

Zobacz także: Tacos z kurczakiem

Kurczak w panierce z mąki kukurydzianej4
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Kurczak w panierce z mąki kukurydzianej
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Podstawowe składniki
Sos

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania panierki. W tym celu połącz: mąkę kukurydzianą, słodką paprykę, gałkę muszkatołową, imbir, czosnek, pieprz cayenne, tymianek, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania panierki. W tym celu połącz: mąkę kukurydzianą, słodką paprykę, gałkę muszkatołową, imbir, czosnek, pieprz cayenne, tymianek, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
 2. Roztrzep jajka w głębokim talerzu. Teraz obtocz każde podudzie z kurczaka w mieszance z mąki kukurydzianej, roztrzepanych jajkach i ponownie mące.
  Roztrzep jajka w głębokim talerzu. Teraz obtocz każde podudzie z kurczaka w mieszance z mąki kukurydzianej, roztrzepanych jajkach i ponownie mące.
 3. Przygotowane podudzia umieść w formie do pieczenia i polej je delikatnie olejem. Kurczaki piecz przez 30 minut w piekarniku (temp. 180 stopni Celsjusza).
  Przygotowane podudzia umieść w formie do pieczenia i polej je delikatnie olejem. Kurczaki piecz przez 30 minut w piekarniku (temp. 180 stopni Celsjusza).
 4. W międzyczasie przygotuj sos. W garnku na palniku połącz: miód, czosnek, sos sojowy, sól i pieprz. Dokładnie wymieszaj.
  W międzyczasie przygotuj sos. W garnku na palniku połącz: miód, czosnek, sos sojowy, sól i pieprz. Dokładnie wymieszaj.
 5. Gotowe kurczaki podawaj z sosem i dodatkami: frytki, ryż lub ziemniaki.
  Gotowe kurczaki podawaj z sosem i dodatkami: frytki, ryż lub ziemniaki.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×