PoradyTo tanie zioło działa jak aspiryna. Dodatkowo oczyszcza organizm

To tanie zioło działa jak aspiryna. Dodatkowo oczyszcza organizm

To tanie zioło działa jak aspiryna. Dodatkowo oczyszcza organizm
To tanie zioło działa jak aspiryna. Dodatkowo oczyszcza organizm
Źródło zdjęć: © Facebook
13.01.2024 18:00, aktualizacja: 14.01.2024 00:18

Wierzba to roślina, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej. Jej właściwości lecznicze są znane już od starożytności. Współcześnie coraz częściej sięgamy po korę wierzby jako naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

W królestwie przyrody skrywa się niepozorne zioło, które od wieków znane jest ze swoich leczniczych właściwości. Kora wierzby, zwana często naturalną aspiryną, to roślina, która nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe, ale również oczyszcza organizm z toksyn. Odkryj moc tego taniego zioła i zainwestuj w swoje zdrowie w sposób naturalny.

Ewa Kozioł zdobyła wykształcenie m.in. na Uniwersytecie John Moores w Liverpoolu. Jednak porzuciła pracę w korporacji i wraz z mężem wróciła do Polski, a jej kluczową ścieżką w życiu stało się zielarstwo. Wydała kilka książek oraz kursów on-line, a jej pasja zaowocowała również prowadzeniem bloga o nazwie "Zielony Zagonek".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na swoim blogu zielarka dzieli się szeroką wiedzą z zakresu życia blisko natury, skupiając się zarówno na korzyściach płynących z użytkowania ziół, jak i na technikach przygotowywania naturalnych kosmetyków. Jej celem jest nie tylko przekazywanie informacji, ale także nauczanie innych, jak w pełni korzystać z dobrodziejstw natury.

Właściwości zdrowotne kory wierzby

Wierzba to powszechnie występujące drzewo, które jest znane ze swoich właściwości leczniczych. Kora wierzby zawiera kwas salicylowy, który jest składnikiem aspiryny. Dzięki temu działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Oprócz tego kora wierzby wykazuje również inne korzystne właściwości zdrowotne, takie jak:

  • działanie rozkurczowe — pomaga w łagodzeniu objawów niestrawności, biegunki, bólów miesiączkowych i innych dolegliwości układu pokarmowego;
  • działanie przeciwzakrzepowe — pomaga zapobiegać zakrzepom krwi, co jest szczególnie ważne dla osób z ryzykiem zawału serca lub udaru mózgu;
  • działanie przeciwtrądzikowe — pomaga łagodzić stany zapalne skóry i zmniejszać wydzielanie sebum;
  • działanie przeciwgrzybicze — pomaga zwalczać grzybicę skóry i paznokci;
  • działanie moczopędne —  pomaga usuwać z organizmu nadmiar wody i toksyn.

O jej wyjątkowych właściwościach opowiedziała ostatnio na Facebooku zielarka Ewa Kozioł.

Przeciwwskazania do stosowania kory wierzby

Kora wierzby, choć naturalna, nie jest pozbawiona pewnych przeciwwskazań. Należy unikać jej stosowania przez osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Osoby z astmą oskrzelową, nadwrażliwością na niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz dzieci, powinny również zrezygnować z jej stosowania.

Dzienna dawka kory wierzby nie powinna przekraczać 240 miligramów na dobę. Skuteczny napar z kory wierzby to zaledwie jedna łyżeczka od herbaty zalana szklanką wrzącej wody.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także