NewsyWegański tuńczyk na liście największych innowacji. Ma zmienić świat!

Wegański tuńczyk na liście największych innowacji. Ma zmienić świat!

Wegański tuńczyk na liście największych innowacji. Ma zmienić świat!
Ewa

24.11.2021 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wegańskie zamienniki budzą wiele kontrowersji. Są jednak dużym odkryciem i przełomowym krokiem w żywieniu. Potwierdza to fakt, że zostały umieszczone na liście 100 najciekawszych wynalazków 2021 r. Wegański tuńcztk ma zmienić świat.

Wegańskie zamienniki coraz popularniejsze

Dlaczego ludzie sięgają po wegańskie zamienniki? Najczęściej chcą urozmaicić swoją dietę, wiele osób robi to z troski o środowisko, inni dlatego, że to modne. I żaden z tych powodów nie jest zły!

Roślinne zamienniki coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Nikogo już nie dziwią, pasztety, burgery i kiełbaski. W zeszłym roku ogromną popularnością cieszył się domowej roboty tuńczyk z arbuza. Przepis wielokrotnie odtwarzano na Tik Toku, a pomysł był szeroko komentowany w internecie. Wegański tuńczyk nie pozostał bez echa!

Tuńczyk bez tuńczyka jedną z największych innowacji

Corocznie "Time" publikuje listę najbardziej innowacyjnych wynalazków, które mogą zmienić świat. W tym roku pojawiła się na niej firma Kuleana za swojego w pełni wegańskiego tuńczyka. Jury ujął skład tego zamiennik, czyli między innmi algi, rzodkiewki, koji, bambus czy ziemniaki. Docenili oni również pozytywny wpływ na środowisko.

Wegański tuńczyk- smak

Zamiennik firmy Kuleana wyróżnia się tym, że wyjątkowo trafnie i wiernie oddaje smak prawdziwego tuńczyka. Sprawdza się idealnie w wegańskich rolkach sushi, poke bowlach i ceviche. Daje duże pole do popisu kucharzom, którzy tworzą wegańskie menu.

Obraz

Wartości odżywcze w "tuńczyku"

Co ciekawe, twórcy tej innowacji nie zapomnieli o dodaniu ważnych elementów, które sprawią, że nie jest to zwykły zamiennik. Produkt jest bogaty w żelazo, witaminę B12 i kwasy tłuszczowe omega-3, nie ma za to w nim szkodliwej rtęci i mikroplastiku, który można znaleźć w rybach.

To dopiero początek

Poza wegańskim tuńczykiem na dalszych pozycjach znalazły się również inne jedzeniowe innowacje. Jest tam między innymi firma Upside Foods, która zapowiada, że może rocznie wyhodować 180 000 sztucznego drobiu z laboratorium, a także MeliBio — twórca miodu produkowanego bez udziału pszczół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także