Wegański tuńczyk na liście największych innowacji. Ma zmienić świat!
Wegańskie zamienniki budzą wiele kontrowersji. Są jednak dużym odkryciem i przełomowym krokiem w żywieniu. Potwierdza to fakt, że zostały umieszczone na liście 100 najciekawszych wynalazków 2021 r. Wegański tuńcztk ma zmienić świat.
24.11.2021 12:38
Wegańskie zamienniki coraz popularniejsze
Dlaczego ludzie sięgają po wegańskie zamienniki? Najczęściej chcą urozmaicić swoją dietę, wiele osób robi to z troski o środowisko, inni dlatego, że to modne. I żaden z tych powodów nie jest zły!
Roślinne zamienniki coraz częściej pojawiają się na sklepowych półkach. Nikogo już nie dziwią, pasztety, burgery i kiełbaski. W zeszłym roku ogromną popularnością cieszył się domowej roboty tuńczyk z arbuza. Przepis wielokrotnie odtwarzano na Tik Toku, a pomysł był szeroko komentowany w internecie. Wegański tuńczyk nie pozostał bez echa!
Tuńczyk bez tuńczyka jedną z największych innowacji
Corocznie "Time" publikuje listę najbardziej innowacyjnych wynalazków, które mogą zmienić świat. W tym roku pojawiła się na niej firma Kuleana za swojego w pełni wegańskiego tuńczyka. Jury ujął skład tego zamiennik, czyli między innmi algi, rzodkiewki, koji, bambus czy ziemniaki. Docenili oni również pozytywny wpływ na środowisko.
Wegański tuńczyk- smak
Zamiennik firmy Kuleana wyróżnia się tym, że wyjątkowo trafnie i wiernie oddaje smak prawdziwego tuńczyka. Sprawdza się idealnie w wegańskich rolkach sushi, poke bowlach i ceviche. Daje duże pole do popisu kucharzom, którzy tworzą wegańskie menu.
Wartości odżywcze w "tuńczyku"
Co ciekawe, twórcy tej innowacji nie zapomnieli o dodaniu ważnych elementów, które sprawią, że nie jest to zwykły zamiennik. Produkt jest bogaty w żelazo, witaminę B12 i kwasy tłuszczowe omega-3, nie ma za to w nim szkodliwej rtęci i mikroplastiku, który można znaleźć w rybach.
To dopiero początek
Poza wegańskim tuńczykiem na dalszych pozycjach znalazły się również inne jedzeniowe innowacje. Jest tam między innymi firma Upside Foods, która zapowiada, że może rocznie wyhodować 180 000 sztucznego drobiu z laboratorium, a także MeliBio — twórca miodu produkowanego bez udziału pszczół.