Wsyp do maślanki zmielone ziarenka. Kilogramy polecą jak szalone
09.01.2024 09:49, aktual.: 09.01.2024 09:59
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Maślanka to smaczny produkt spożywczy, który łatwo wzbogacisz o dodatkowe właściwości prozdrowotne. Jeden składnik wystarczy, by mieszanka ta stała się niezwykłym wsparciem podczas odchudzania. Wypróbuj sam i patrz, jak kilogramy zaczną znikać!
W szeroko rozumianych kulinariach istnieje wiele słynnych duetów, które w parze stanowią znacznie więcej, niż osobno. Na pewno wiesz, o co chodzi. Frytki i ketchup, placki ziemniaczane i śmietana, pizza i ser... My dzisiaj chcemy jednak porozmawiać o duecie, który — w porównaniu z wcześniej wymienionymi — jest prawdziwym skarbem zdrowotnym. I zdecydowanie bardziej niż tamte, wpływa korzystnie na odchudzanie!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Produkt numer jeden to maślanka. Smaczny, mleczny artykuł, który jest często wymieniany w kontekście diet odchudzających (ze względu na swoje właściwości, do których jeszcze przejdziemy). Produkt numer dwa to siemię lniane. Nieoczywisty dodatek do maślanki staje się prawdziwym bohaterem bez peleryny. Pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy i to w prosty i smaczny sposób. A jaki? Już wszystko tłumaczymy.
Maślanka i siemię lniane. Niezwykłe połączenie
Kwestię wpływu maślanki i siemienia lnianego na odchudzanie warto rozpocząć od właściwości tego pierwszego. Maślanka, jak już wspomnieliśmy, jest częstym elementem diet odchudzających. Dlaczego? To bardzo proste. Artykuł ten jest niskokaloryczny i łatwostrawny. W porównaniu z mlekiem ludzki organizm trawi go nawet 2-3 razy szybciej. Co więcej, maślanka pozwala naprawdę długo utrzymać uczucie sytości. Przy okazji wspieramy nasze zęby i kości, bo maślanka zawiera dużo wapnia i fosforu.
Czas na bohatera numer dwa, czyli siemię lniane. Ten ciekawy i tani produkt spożywczy to pozytywny wpływ na mikroflorę jelitową i trawienie. Dzięki niemu zdrowe składniki odżywcze z pokarmów wchłaniamy lepiej, a przy okazji nie grożą nam biegunki i zaparcia. Co więcej, siemię lniane to również duża ilość błonnika pokarmowego, który odpowiada za uczucie sytości. Teraz już wiesz, że połączenie tego z maślanką ma więcej sensu, niż mogłoby się to wydawać, prawda?
Siemię lniane — należy uważać
Jak każdy inny tego typu produkt spożywczy, siemię lniane i maślanka to przede wszystkim wsparcie w odchudzaniu i nie należy uważać, że spożywanie tego duetu zastąpi nam ćwiczenia i urozmaiconą, zdrową dietę. Ponadto warto brać pod uwagę ograniczenia wynikające z właściwości siemienia. Unikać go powinny osoby z silnymi zaparciami, a także ci, którzy zażywają leki przeciwzakrzepowe. Ilość zażywanej mieszanki warto skonsultować z lekarzem. Zazwyczaj zaleca się nie przekraczać 5 łyżeczek siemienia dziennie.