7 kompletnie zbędnych czynności w kuchni, na które marnujemy swój czas i pieniądze
Zbędne czynności w kuchni to pochłaniacze czasu, które niejednokrotnie przedłużają nam czas spędzony na gotowaniu. Zobacz, co do tej pory robiłeś niepotrzebnie i wyrzuć te działania ze swojej rutyny.
20.09.2022 | aktual.: 20.09.2022 13:42
Kuchenne triki i porady
Gotowanie może być szybkie, proste i przyjemnie. Na naszej stronie znajdziesz całe multum przydatnych wskazówek i trików, które nawet z amatora zrobią dobrego kucharza. Dziś jednak mamy nieco inne wskazówki- czego nie robić w kuchni. Dzięki wyrzuceniu kilku kroków ze swojej kuchennej rutyny zaoszczędzisz trochę czasu, smaku i energii.
Zobacz, czego unikać w kuchni:
#1 Obieranie pieczarek
Jedną ze zbędnych i dość pracochłonnych czynności jest obieranie pieczarek. Wystarczy, że dobrze umyjesz je pod bieżącą wodą. Obierz je tylko wtedy, gdy chcesz podać je na surowo, np. w sałatce.
#2 Zbędne czynności- dodawanie oleju do boczku
Większość rzeczy smażymy na oleju lub maśle. Jednak powstrzymaj się przed pokusą wlania tłuszczu na patelnię i usmażenia na nim boczku. To mięso jest samo w sobie tak tłuste, że nie potrzebuje żadnych dodatków.
#3 Nie sól wątróbki
Przygotowujesz na obiad wątróbkę? Nie sól jej przed przygotowaniem, zrób to dopiero, gdy będzie już usmażona. Dzięki temu pozostanie miękka. Przed smażeniem możesz również moczyć ją w mleku- pozbawi ją to ewentualnej goryczki i zanieczyszczeń.
#4 Nie smaruj papieru do pieczenia
Nie ma potrzeby smarować dodatkowym tłuszczem papieru do pieczenia - do jego powierzchni i tak się potrawy nie przykleją.
#5 Nie myj jajek
Nie myj jajek przed włożeniem ich do lodówki. W przeciwnym razie zniszczysz naturalną warstwę ochronną. Szybciej stracą też swoją świeżość. Jeśli boisz się bakterii i zanieczyszczeń- przechowuj jajka w osobnym pojemniku. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz je później jeść na surowo, to umycie/wyparzenie jest punktem obowiązkowym.
#6 Nie myj mięsa
Nie myj mięsa pod bieżącą wodą - nie zmyjesz bakterii tylko rozniesiesz je po kuchni. Wysoka temperatura obróbki sprawi, że większość bakterii po prostu zginie. Woda nie ma wystarczającej temperatury, żeby zabić drobnoustroje, a rozchlapujące się kropelki jedynie roznoszą je po całej kuchni.
#7 Nie obieraj czosnku
Jeśli masz zamiar upiec czosnek, nie powinieneś go w ogóle obierać. Dodając czosnek w całości, nadasz potrawom głębszy aromat.