PoradyDodaj łyżkę podczas gotowania rosołu. To niezawodny patent babci na podkręcenie smaku

Dodaj łyżkę podczas gotowania rosołu. To niezawodny patent babci na podkręcenie smaku

Rosół to jedna z najpopularniejszych zup spożywana przez Polaków. Choć lista składników nie jest skomplikowana, to ugotowanie dobrego rosołu wymaga pewnego rodzaju sprytu, umiejętności i pasji. Okazuje się, że nasze babcie miały swoje sposoby na podkręcenie smaku. Wystarczy dodać łyżkę tego płynu, by był jeszcze lepszy.

Rosół z dodatkiem octu jest obłędny. Fot. Pexels
Rosół z dodatkiem octu jest obłędny. Fot. Pexels

08.07.2023 | aktual.: 08.07.2023 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu osobom wydawać się może, że współcześnie babcine sposoby mogą nieco trącić myszką. Nic bardziej mylnego. Większość z nich jest naturalnych i bardzo skutecznych, mimo że półki sklepowe uginają się od gotowców. Patent z rosołem jest jednak obłędny.

Dodaj łyżkę octu do rosołu. Brzmi absurdalnie, ale smakuje obłędnie

Pyszny rosół to wywar z wysokiej jakości mięsa i doskonałych, aromatycznych warzyw. Okazuje się jednak, że nasze babcie miały inny, może nieco absurdalny patent na podkręcenie smaku. Dodawały do wywaru łyżkę octu. Dzięki temu mogły uzyskać głębszy smak i większy aromat. Dlaczego ocet tak zmienia smak? Rozpuszcza tkanki chrzęstne i łączne w kościach, sprawiając, że wywar staje się bardziej treściwy i bardziej aromatyczny. Nie należy się martwić o to, że smak octu będzie się przebijał. To smak mięsa będzie bardziej podkręcony.

Co zrobić, aby rosół nie był mętny? Te triki sprawdzą się idealnie

Aby rosół nie był mętny, przede wszystkim nie powinniśmy dodawać do wody zamrożonego mięsa. Wówczas będzie więcej szumowin i trudno będzie, mimo ich zbierania, uzyskać klarowny wywar. Rosół należy też gotować na małym ogniu przez kilka godzin. Musi to trwać przynajmniej trzy godziny. A gdy woda będzie wyparowywać, należy ją dolewać. Musimy pamiętać o tym, aby była ona wrząca, a nie bezpośrednio z kranu. To pozwoli nam osiągnąć kulinarny sukces. Należy pamiętać, że twoim sprzymierzeńcem jest czas. Nie da się ugotować dobrego rosołu szybko. Idealny wywar wymaga gotowania.

Rosół z dodatkiem octu jest obłędny. Fot. Pexels
Rosół z dodatkiem octu jest obłędny. Fot. Pexels