Domowa bombonierka na Dzień Mamy. Pomysł na prezent od serca

Dzień Mamy już za chwilę. Jeśli szukasz pomysłu na niestandardowy prezent własnej roboty – spieszymy z pomocą! Domowa bombonierka na Dzień Mamy nie tylko prezentuje się wspaniale, to na dodatek jest smaczna. Jak zrobić truskawki w czekoladzie?

Domowa bombonierka na Dzień Mamy. Pomysł na prezent

Nie ma w naszym życiu ważniejszej osoby niż mama. I chociaż okazujemy jej uczucia i miłość przez cały rok, to w dniu jej święta warto przygotować coś wyjątkowego. Prawdziwe prezenty pochodzą z serca, a te własnoręcznie robione zajmują w nich szczególne miejsce. Stworzyliśmy pyszną, domową bombonierkę z truskawkami w czekoladzie, która sprawdzi się na różne okazje. W słodki sposób możesz pokazać komuś, że go kochasz!

Co najważniejsze – jej przygotowanie nie jest skomplikowane, a składniki są łatwo dostępne i pyszne.

Domowa bombonierka na Dzień Mamy – składniki

  • biała czekolada – tabliczka na każdy kolor
  • świeże truskawki
  • barwniki spożywcze
  • cukrowe posypki – według uznania

Jak zrobić domową bombonierkę?

W kąpieli wodnej rozpuść białą czekoladę. Jak przygotować kąpiel wodną? Do 1/3 wysokości garnka wlej wodę i zagotuj. Na górze postaw miseczkę z połamaną czekoladą tak, żeby nie dotykała powierzchni wody. Czekoladę możesz rozpuścić też w mikrofalówce. Do miseczek z rozpuszczoną czekoladą dodaj po kropelce barwników spożywczych w różnych kolorach i dokładnie wymieszaj.

Truskawki dokładnie umyj i osusz. Najlepiej sprawdzą się tutaj duże truskawki- będą prezentowały się okazale i łatwiej będzie je udekorować. Następnie zanurz truskawki w roztopionej czekoladzie.

Domowa bombonierka- truskawki w czekoladzie

Kiedy truskawki będą już otulone czekoladą- udekoruj je cukrowymi posypkami i pozostałą białą czekoladą. Schładzaj przez minimum godzinę.
Włóż do foremek ma muffinki i umieść w ozdobnym pudełku. Taki słodki z prezent z pewnością ucieszy każdą mamę. Połączenie truskawek i czekolady to klasyk, który każdemu przypadnie do gustu.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×