Ewa Wachowicz robi aromatyczny żurek. To jeden składnik sprawia, że jest tak wyjątkowy
Jeśli jest ktoś, komu w kwestii przygotowania wielkanocnego żurku można zaufać bezgranicznie, to jest to Ewa Wachowicz. Kucharka zdradziła swój autorski przepis na tę tradycyjną świąteczną zupą, a my jesteśmy nią szczerze zachwyceni. Po prostu genialne!
22.03.2024 10:11
Ewa Wachowicz to jedna z naszych ulubionych postaci polskiego świata kulinariów. Kucharka nie jest jedynie wierną odtwórczynią przepisów tworzonych na przestrzeni lat przez innych kulinarnych celebrytów, lecz również doskonałą improwizatorką i kuchenną wynalazczynią. Co jakiś czas Wachowicz prezentuje autorskie receptury, a jej blog to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji, z której bardzo lubimy korzystać.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie zdążyliśmy się jeszcze do końca nacieszyć przedstawianym tu niedawno przepisem Ewy Wachowicz na pieczeń wielkanocną, a już musimy przejść dalej i zaprezentować ci pomysł kucharki na świąteczny żurek. Jeśli myślisz, że wszystko w nim opiera się na tradycyjnych recepturach, to grubo się mylisz.
Pierwszym widocznym urozmaiceniem, który zauważamy w przepisie Wachowicz na żurek, jest dodanie do zupy suszonego prawdziwka. Kolejnym: skorzystanie z jajek przepiórczych, zamiast kurzych. Brzmi ciekawie? To zapraszamy do przepisu. Obiecujemy, że pozostała część jest równie interesująca!
Żurek wielkanocny według Ewy Wachowicz
Składniki:
- 6 białych kiełbas,
- zakwas,
- 1 cebula,
- 2 ząbki czosnku,
- 1 łyżka masła,
- 1 kapelusz suszonego prawdziwka,
- liść laurowy,
- kilka ziaren czarnego pieprzu,
- kilka ziaren ziela angielskiego,
- 1 łyżka majeranku,
- oliwa do smażenia,
- jajka przepiórcze,
- natka pietruszki.
Sposób przygotowania:
- W garnku rozgrzej masło. Zeszklij na nim posiekaną w drobną kostkę cebulę. Dodaj czosnek, podsmażaj przez chwilę, a następnie zalej około 2 litrami wody.
- Dodaj do wywaru kiełbasy, suszonego prawdziwka, listki laurowe, ziele angielskie i czarny pieprz. Dosyp również roztarty w dłoniach majeranek.
- Przykryj garnek i zagotuj zawartość. Ugotowaną kiełbasę wyjmij, pokrój w plastry i podsmaż.
- Do zupy wlej teraz zakwas. Zrób to do smaku — żur powinien być gęsty i kwaśny. Ponownie zagotuj zupę. Następnie przecedź, dopraw solą i pieprzem.
- Podawaj z podsmażonymi plastrami kiełbasy oraz ugotowanymi na twardo jajkami przepiórczymi. Smacznego!