PoradyJak kroić mięso? Wiele osób popełnia błąd, przez co danie nie jest smaczne

Jak kroić mięso? Wiele osób popełnia błąd, przez co danie nie jest smaczne

Jak kroić mięso?
Jak kroić mięso?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.01.2024 12:55

Jak kroić mięso? Pewnie niewiele osób się nad tym głębiej zastanawiało. Zazwyczaj używamy ostrego noża, który mamy pod ręką. Okazuje się, że podczas tej czynności możemy popełnić poważny błąd, który ma wpływ na smak i teksturę mięsa. Może stać się gumowate i twarde, a o rozpływaniu się w ustach możemy zapomnieć.

Wydaje się, że krojenie mięsa to jedna z najprostszych czynności, jakie wykonujemy w kuchni. Nie ma tam żadnej filozofii i każdy świetnie sobie z tym radzi. Przecież to bardzo proste! No właśnie, tak tylko się wydaje, bo jak przychodzi co do czego, to szybko możemy popełnić pewien błąd, przez który mięso staje się żylaste i twarde, co psuje smak i konsystencję dania. Po takiej porażce odechciewa się przygotowywania bardziej skomplikowanych dań. Co, jeśli powiem ci, że tych problemów można uniknąć, jeśli odpowiednio pokroimy mięso?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak kroić mięso? Dzięki tej technice nie będzie już gumowate

Mięso należy kroić odpowiednio. Ale co to znaczy w praktyce? Chodzi o to, by kroić je w poprzek włókien, dzięki czemu podczas obróbki termicznej mięso nie traci specjalnego kleju, jest cały czas zwarte i wolniej nabiera temperaturę. Dzięki temu soki nie wypływają i zatrzymują się w środku kawałków mięsa. Ta technika sprawi, że wszystkie dania z tym składnikiem w roli główne, jak strogonow lub gulasz, wyjdą idealnie smaczne. Kawałki mięsa będą mięciutkie i delikatne.

Jak kroić mięso?
Jak kroić mięso?© Pixabay

Dlatego też zapomnij o krojeniu mięsa wzdłuż włókien. To sprawi, że będzie ono twarde i praktycznie niejadalne. Straci swoje soki, co wpłynie na jego jakość oraz smak. Będziemy musieli je długo żuć, co nie należy do zbyt przyjemnych rzeczy. Jeśli chcemy tego uniknąć, musimy wiedzieć, jak kroić mięso. W końcu to bardzo ważna czynność, która ma duży wpływ na danie, jego konsystencję oraz smak.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także