Wysmaruj nią kubki z zaciekami po kawie i odstaw na 15 minut. Będą lśnić jak nowe

Jak usunąć zacieki z kawy - Pyszności

Kawę pijemy nawet kilka razy dziennie. Nic tak przecież nie stawia na nogi. Spożycie ulubionego napoju może spowodować, że na ściankach kubka lub filiżanki pojawią się zacieki po kawie. Ich umycie gąbką z płynem do mycia naczyń, może być ciężkie. Czy wiesz, jak usunąć zacieki z kawy? To bardzo proste.

Jak usunąć zacieki z kawy? Poznaj bardzo prosty sposób

Zacieki z kawy stanowią problem, z którym większość z nas zmaga się od lat. Kubki i filiżanki z takimi zaciekami wyglądają nieestetycznie, a my dokładamy wszelkich starań, by powróciły do poprzedniego stanu. Nie pomaga płyn do mycia naczyń, nie pomaga też zmywarka. Na szczęście jest pewien genialny trik, dzięki któremu Twoje naczynia odzyskają dawny blaski. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak usunąć zacieki z kawy, to wystarczy, że zastosujesz się do naszych wskazówek. Efekt na pewno będzie zaskoczeniem.

Kawa bez mleka – Pyszności; foto: Canva

Okazuje się, że najprostsze będą tu domowe sposoby. W takiej sytuacji dobrze jest przygotować mieszankę wody, 2 łyżki sody oczyszczonej i soku z cytryny. Wszystko dokładnie mieszamy i wlewamy do kubków z zaciekami. Pozostawiamy na 15-20 minut i później czyścimy gąbką do mycia naczyń i spłukujemy wodą. Po brzydkich zaciekach nie będzie żadnego śladu. Warto robić to regularnie. Pamiętaj, że ten patent działa również w przypadku osadu, który tworzy się po piciu herbaty.

A jak usunąć plamy z kawy?

Okazuje się, że problemem mogą być nie tylko zacieki, ale również plamy z kawy, które mogą pojawić się na naszych ubraniach, obrusie, czy dywanie. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by rozlać kawę. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Na szczęście są domowe sposoby, które możesz wykorzystać. Oprócz tego, jak usunąć zacieki z kawy postanowiliśmy Wam zaprezentować rozwiązania, które pozwolą pozbyć się plam z kawy.

Soda oczyszczona – Pyszności; Foto: Canva.com

Najpopularniejsze domowe sposoby na pozbycie się plam z kawy to:

  • soda oczyszczona – należy nałożyć odrobinę sody na wilgotną ściereczkę i przetrzeć plamę z kawy;
  • roztwór octu i wody – idealne będą tu proporcje łyżeczka octu na litr wody;
  • sól kuchenna – obfite plamy z kawy dobrze jest posypać solą kuchenną i pozostawić do chłonięcia, później spłukujemy wodą;
  • żółtko połączone z paroma kroplami alkoholu i wodą – plamę przecieramy gąbką;
  • zaschnięte plamy z kawy na ubraniach, najlepiej będzie poddać działaniu odpowiedniego detergentu.

Usunięcie zacieków i plam z kawy może okazać się bardzo proste. I w tym wszystkim, najskuteczniejsze są domowe metody!

A do ulubionej kawy możesz przygotować wafle z masą mleczno-kakaową. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×