PoradyŁącząc to z alkoholem, ryzykujesz nie tylko końcem imprezy, ale również swoim zdrowiem i życiem. Nigdy tego nie rób!

Łącząc to z alkoholem, ryzykujesz nie tylko końcem imprezy, ale również swoim zdrowiem i życiem. Nigdy tego nie rób!

Alkohol nie powinien być spożywany z tymi produktami. To grozi katastrofą!
Alkohol nie powinien być spożywany z tymi produktami. To grozi katastrofą!
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Harlekin-Graphics

28.12.2023 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sylwestrowa impreza już tuż-tuż, a ten artykuł pozwoli ci posiąść wiedzę niezbędną na ten wieczór. Jak się bowiem okazuje, niektóre produkty w połączeniu z alkoholem tworzą wybuchową mieszankę, która może cię posłać nie tylko do łóżka, ale również na szpitalny oddział ratunkowy.

Specjaliści apelują, by nauczyć się przełamywać odwieczne narodowe konwenanse i postawić na imprezę i zabawę bez alkoholu. To ważny przekaz: każda ilość tego związku chemicznego jest szkodliwa dla naszych organizmów. Odstawiając alkohol, nawet podczas sylwestra, powinniśmy być wdzięczni sami sobie — zwłaszcza następnego dnia, gdy nasi znajomi będą leczyć potwornego kaca, a my wstaniemy wyspani i bez bólu głowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli jednak na decyzję o postawieniu na bezalkoholowe świętowanie przyjścia nowego roku jest dla nas jeszcze za wcześnie, warto uzbroić się chociaż w podstawową wiedzę na temat tego, co pijemy i jakie skutki może nam to przynieść. Niedawno doktor Michał Wrzosek tłumaczył, jaki gatunek alkoholu powoduje najgorszego kaca. My dzisiaj chcemy co nieco opowiedzieć o najgorszych możliwych połączeniach różnych produktów z alkoholem. Niektóre z nich są więcej niż fatalne.

Nigdy nie łącz tego z alkoholem

Pierwszym potencjalnie katastrofalnym w skutkach połączeniem, o którym chcemy wspomnieć, jest alkohol i energetyki. To nie tylko kwestia zawartości kofeiny i tauryny, które w duecie z alkoholem mogą uszkodzić błędnik i połączenia nerwowe, ale również tego, że napoje energetyczne sprawiają, że czujemy się mniej pijani, a przez to możemy naprawdę mocno przeholować (a nawet przedawkować) z ilością wypitego alkoholu.

Alkohol w połączeniu z niektórymi produktami staje się jeszcze bardziej szkodliwy
Alkohol w połączeniu z niektórymi produktami staje się jeszcze bardziej szkodliwy© Canva | Clam Lo

Napojów wyskokowych nie należy również mieszać ze słonymi i tłustymi przekąskami. Te pierwsze powodują jeszcze większe odwodnienie (a o ten efekt "zadba" już sam alkohol), a drugie — obciążają i tak już nadwyrężoną trawieniem etanolu wątrobę. Lepiej jej tego oszczędzić.

Kolejnym i prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznym połączeniem jest mieszanie alkoholu z lekami. Szczególnie groźne dla zdrowia i życia jest picie drinków po przyjęciu opioidów, leków nasennych i uspokajających, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwdrobnoustrojowych, przeciwzakrzepowych, chemioterapeutyków i środków związanych z cukrzycą. Nigdy, przenigdy tego nie rób: żadna impreza nie jest tego warta!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także