Tak wyglądał McDonalds przed laty. Te zdjęcia pamiętają tylko nieliczni

Stare zdjęcia z McDonald’s. Jak wyglądał kiedyś? Jak zmieniało się logo? Jakie były zabawki? Przypominamy stare ławki, podłogi, place zabaw, popielniczki, zabawki, łamigłówki, a nawet styropianowe opakowania! Cofamy się w czasie z wszystkimi fanami „Maka”.

Sieci McDonald’s nikomu nie trzeba przedstawiać. Chyba każdy z nas chociaż raz przekroczył jej progi. Dzisiejszy wygląd restauracji różni się od tego, z jakim sieć zaczynała swoją ekspansję. Czy pamiętacie jeszcze te początki?

Stare zabawki w McDonald’s

Aktualnie McDonald’s przymierza się do zrezygnowania z zabawek w zestawach dla dzieci. Jest to jedna ze strategii ograniczenia zużycia plastiku. Zabawki, jakie teraz dołączane są do Happy Meala różnią się od tych, jakie my pamiętamy z dzieciństwa. I chyba zgodzisz się ze mną, że kiedyś jednak te dodatki były o niebo lepsze 🙂

mcdonalds przed laty
news.mcdonald
mcdonalds przed laty
usatoday

Stare place zabaw w McDonald’s

Na bogato, kolorowo, chociaż nie do końca bezpiecznie. Wszystkie dzieciaki kochały place zabaw, które znajdowały się przy restauracjach. Zresztą, nie tylko dzieci- w końcu zjeżdżalnie zapewniały też chwile spokoju naszym rodzicom. Tak kiedyś wyglądały place zabaw w McDonald’s.

mcdonalds przed laty
ifunny.co

Podłoga w McDonald’s. Jak wyglądała kiedyś?

Tak wyglądała podłoga we wszystkich McDonaldach przed ponad 20 laty.

mcdonalds przed laty
reddit

McDonald na ławce

Przed większością restauracji stała ławka, na której siedział najbardziej znany clown na świecie. Masz zdjęcie z takiego miejsca?

mcdonalds przed laty
reddit

Styropianowe opakowania na kanapki w McDonald’s

Chociaż dzisiaj kanapki pakowane są w papierowe pudełka, to nie od początku tak robiono. Zaczęto od… styropianowych opakowań. Ciekawe, czy lepiej trzymały ciepło?

mcdonalds przed laty
Pinterest

Stare krzesła w kształcie hamburgera

Obecnie w restauracjach królują eleganckie, wysokie krzesła barowe z brązowym obiciem. Kiedyś jednak projektanci mieli sporo fantazji i proponowali gościom siedzenie na…hamburgerach.

mcdonalds przed laty
25.media.tumblr.com

Imprezowy zbiornik – stare zdjęcia z McDonald’s

Znana sieć ze złotymi łukami nie kojarzy się nam ze zdrowiem. Jednak na początku walczono mocniej z takim wizerunkiem przez…stawianie chłodzących kontenerów z wodą, opatrzonych oczywiście logo firmy, na imprezach…sportowych. Widzieliście kiedyś taką chłodziarkę?

mcdonalds przed laty
worthpoint

Menu na McDrive – jak wyglądało kiedyś?

Kolorowe, podświetlone menu ze zdjęciami pozycji to coś, co wita nas przy wjeździe do okienka. Oczywiście, kiedyś technologia nie była aż tak zaawansowana i wygląd menu nieco się różnił. Zobacz, jak wyglądała kiedyś tablica.

mcdonalds przed laty
buzzfeed.com

Zakręcone lody z McDonald’s przed laty

Przypominały trochę te włoskie lody, które spotkać możemy na każdym kroku w każdej nadmorskiej miejscowości. Był miksem dwóch smaków: czekoladowego i śmietankowego.

mcdonalds przed laty
media-cache-ak0.pinimg.com

Popielniczki w McDonald’s. Kiedy obowiązywały?

W latach 90. paliło naprawdę mnóstwo osób, a społeczne przyzwolenie na papierosy w miejscach publicznych było zdecydowanie większe. Nic więc dziwnego, że i w McDonald’s można było znaleźć logowane popielniczki.

mcdonalds przed laty
reddit.com

Urodziny w McDonaldzie

Żadne tam place zabaw, baseny z kulkami. Marzeniem kilkulatków było zorganizowanie swoich urodzin w McDonaldzie! W restauracjach znajdowały się specjalne sale do organizacji takich przyjęć, a goście bawili się w towarzystwie opiekunki. Było malowanie buziek, HappyMeal i lody. Byłeś na takim przyjęciu?

mcdonalds przed laty
reddit

Zabawkowe jedzenie z „Maka”

Fisher Price wyprodukowało też serię małych zabawek, które miało imitować jedzenie z McDonalda. Każde dziecko mogło otworzyć w swoim domu własną restaurację.

mcdonalds przed laty
motiveshowroom

Stare łamigłówki dla dzieci

Papierowe podkładki na tacach zapełnione były łamigłówkami, wykreślankami i zagadkami. Idealny sposób na zajęcie czasu tak, aby rodzice mogli zjeść w spokoju.

mcdonalds przed laty
etsy.com

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×