Nadziewane schabowe to mistrzostwo świata. Zwykłe kotlety mogą się schować
O tym, że niedzielny obiad bez kotletów schabowych to dla Polaków grzech ciężki, wiemy już doskonale. Niegdyś było to danie świąteczne, teraz przygotowujemy je nawet w tygodniu. Czasem jednak warto przepis urozmaicić i przygotować nadziewane schabowe.
12.01.2024 16:25
Schabowe lub mielone - te dania najczęściej pojawiają się na uroczystym, niedzielnym obiedzie. Oczywiście najpierw musimy zjeść rosół, bez niego też jest słabo. Do schaboszczaka zawsze podaje się ziemniaki z wody i jakąś surówkę. Może być kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków. W lecie najlepiej pasuje orzeźwiająca mizeria. Kotlety schabowe zazwyczaj obtacza się w panierce i po prostu smaży. Tak jest najbardziej tradycyjnie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Co jeśli połączymy dwie typowo polskie rzeczy, czyli schaboszczaka z kapustą kiszona, ale zrobimy to w całkiem nowoczesny sposób? Powstaną wtedy obłędnie smakujące nadziewane schabowe, czyli danie, za które największe łasuchy podziękują. Koniecznie podaj je podczas następnego obiadu i napawaj się smakiem oraz gratulacjami od rodziny.
Nadziewane schabowe - przepis
Składniki:
- nieco ponad kilogram schabu,
- ok. 300 gramów ugotowanej kiszonej kapusty,
- 100 gramów wędzonego boczku,
- cebula,
- 2 łyżeczki majeranku,
- 2-4 kulki jałowca,
- sól i pieprz.
Sposób wykonania:
- Dość drobno posiekaj kapustę.
- Boczek pokrój na kawałki i stop go na patelni. Pokrój też drobno cebulę i podsmaż ją na tym samym tłuszczu. Dodaj kapustę oraz przyprawy.
- Podlej całość 100 ml wody i duś przez 15 minut.
- Pokrój mięso na grube plastry. Każdy kawałek natnij tak, by powstała w nim kieszonka. Włóż do niej farsz z kapusty i boczku, a końcówki zepnij wykałaczką.
- Nadziewane schabowe oprósz solą i pieprzem, a następnie obtocz w mące.
- Kotlety smaż na dobrze rozgrzanym tłuszczu z obu stron - do czasu zarumienienia.
- Mięso podlej wodą i duś na patelni przez 20 minut.