PoradyNie wyrzucaj naklejki z pomidora. Zdziwi Cię jej nietypowe zastosowanie

Nie wyrzucaj naklejki z pomidora. Zdziwi Cię jej nietypowe zastosowanie

Pomidory
Pomidory
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.12.2023 14:18

Pomidor to warzywo, które bardzo często wpada w nasze ręce. Da się z niego przygotować najróżniejsze dania i sosy. Pewnie zauważyłeś, że na każdej sztuce przyklejona jest naklejka. Zazwyczaj się ją zdejmuje i wyrzuca lub po prostu gdzieś przykleja. Okazuje się, że ma ona ciekawą funkcję i dość nietypowe zastosowanie.

Pomidory są zdrowe i smaczne, a do tego możemy wykorzystać je w kuchni na najróżniejsze sposoby. Możemy wrzucić je do sałatki lub przygotować z nich sos do pizzy lub spaghetti. Możliwości są nieograniczone. Co ważne: po obróbce termicznej w pomidorach wzrasta ilość likopenu, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podczas przygotowywania pomidora warto pamiętać o tym, by dokładnie go umyć. Dzięki temu pozbywamy się pozostałości po opryskach i zanieczyszczeń. W tym czasie też odklejamy naklejkę. Warto jednak wiedzieć, że ten element ma pewną funkcję, o której mało kto wie.

Naklejka na pomidorach? Nie wyrzucaj jej

Ten niepozorny papierek może pomóc w ograniczeniu marnowania żywności, a nawet przedłużyć świeżość warzyw. W jaki sposób? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić naklejkę w miejscu, w którym wychodzi szypułka. Lepiej jednak w ogóle jej nie odrywać (szczególnie, jeśli warzywo posiada gałązki i szypułki). Powinna być na swoim miejscu, gdyż chroni ona pomidory przed dostępem powietrza, dzięki czemu warzywo zbyt szybko się nie zepsuje. Sposób z samodzielnym przyklejaniem naklejki na produkt sprawdzi się w przypadku pomidora z urwanymi szypułkami.

Pomidor
Pomidor© Pixabay

A w jaki sposób pomidor powinien być przechowywany? Cóż, sprawa nie jest tak prosta, jak się nam wydaje. Z jednych badań wynika, że niska temperatura wpływa negatywnie na smak i aromat pomidorów, inne wykazały, że nie ma to najmniejszego znaczenia. W tym przypadku liczy się raczej odmiana oraz czas przechowywania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także