NewsyPierwszy taki automat. Stanął w polskim mieście i oferuje słodkości. Cena poraża

Pierwszy taki automat. Stanął w polskim mieście i oferuje słodkości. Cena poraża

Pierwszy pączkomat stanął w Krakowie (fot. Tiktok screen z kanału @mrkryha)
Pierwszy pączkomat stanął w Krakowie (fot. Tiktok screen z kanału @mrkryha)
Źródło zdjęć: © Tiktok
21.11.2023 16:20

W Krakowie stanął pierwszy w Polsce pączkomat. Automat sprzedaje świeże pączki z różnymi nadzieniami przez całą dobę, ale ich cena wywołuje kontrowersje.

Kraków może poszczycić się pierwszym w Polsce pączkomatem. To nie błąd, dobrze czytacie - nowoczesna maszyna stoi dumnie, oferując soczyste pączki o każdej porze dnia i nocy. Jednak, jak zauważyli internauci, koszt jednego pączka w tym automacie wynosi ponad 10 złotych, co budzi pewne kontrowersje. Pomysłodawcy tłumaczą jednak powody tej ceny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na krakowskim Kazimierzu, w pobliżu ulicy Wawrzyńca, stanął pierwszy w Polsce pączkomat. Automat jest wypełniony po brzegi słodkimi wypiekami z polewami i nadzieniami w różnych smakach. Są m.in. pączki różane, z jabłkiem i jagodą, a także z białą czekoladą i pistacjami.

W automacie znajduje się blisko 50 skrytek, z których każda zawiera jeden pączek. Wypieki są dostępne przez całą dobę, więc można sięgnąć po nie w każdej chwili, nawet w nocy.

Cena pączków z automatu wzbudza kontrowersje

Cena jednego pączka w pączkomacie wynosi 12,50 zł. To dużo więcej niż w tradycyjnej cukierni, gdzie pączek można kupić za około 3-4 zł. Cenę pączków z automatu skomentował na TikToku Mr Kryha, który jest znanym recenzentem gastronomicznym.

Jego zdaniem suchość pączka może być wadą produktu, wynikającą z dłuższego czasu leżakowania w maszynie w porównaniu do świeżych wypieków dostępnych w tradycyjnych cukierniach. Mimo wszystko, każdy pączek posiada wyznaczoną datę ważności, eliminując tym samym obawy o jakość produktu.

Właściciele pączkomatu wyjaśniają, że na taką cenę składają się m.in. koszty produkcji, transportu, maszyny i czynszu za miejsce postoju.

O tym, czy pączkomaty staną się popularne, czas pokaże. Na razie jest to pierwszy taki automat w Polsce i trudno powiedzieć, jak zostanie przyjęty przez klientów. Jeśli jednak pączkomat będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, to może się okazać, że wkrótce pojawią się kolejne takie automaty w innych miastach.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także