NewsyPiła rosół kolagenowy przez miesiąc i jest zachwycona. Jej problemy szybko zaczęły znikać

Piła rosół kolagenowy przez miesiąc i jest zachwycona. Jej problemy szybko zaczęły znikać

Długo gotowany rosół kolagenowy popularny jest w medycynie chińskiej. Nazywa się go "płynnym złotem", a o jego prozdrowotnych właściwościach rozpisywać się można w nieskończoność. Dziennikarka portalu Interia postanowiła sprawdzić na własnej skórze, jaki wpływ na organizm może mieć regularne spożywanie rosołu kolagenowego. Jak przyznaje, efekty stosowania bulionu przerosły jej oczekiwania.

Rosół kolagenowy, gotowany przez 14 godzin
Rosół kolagenowy, gotowany przez 14 godzin
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ALLEKO

06.10.2023 | aktual.: 17.01.2024 19:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarka opisuje we wstępie, że od lat boryka się z problemami żołądkowo-jelitowymi, a walkę z dolegliwościami podejmowała na wielu różnych frontach. Uznała więc, że przetestuje, jak na jej organizm wpłynie codzienne spożywanie zachwalanego rosołu kolagenowego, zwanego też "płynnym złotem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym jest rosół kolagenowy? Prozdrowotne właściwości "płynnego złota"

Pokrótce rosół kolagenowy to długo gotowany (od kilku do nawet 36 godzin) wywar na bazie kości popularny w medycynie chińskiej. Długi czas przyrządzania bulionu ma swoje uzasadnienie. Dzięki temu zupa bogata jest w glutaminę - składnik pełniący szalenie ważną rolę w leczeniu chorób jelit. Wśród właściwości glutaminy wymienia się m.in. przyspieszanie regeneracji kosmków jelitowych oraz błony śluzowej jelita.

Wyjątkowe prozdrowotne działanie rosół kolagenowy zawdzięcza też dużej zawartości kolagenu, który wygotowuje się z kości, chrząstek i szpiku. Wśród licznych pozytywów związanych z regularnym spożywaniem długo gotowanego wywaru wymienia się m.in.: wzmocnienie odporności, łagodzenie alergii pokarmowych, poprawę wyglądu włosów, skóry i paznokci, wzmocnienie stawów oraz kości, a także łagodzenie objawów nieszczelnego jelita.


Rosół kolagenowy zwany jest "złotem w płynie"
Rosół kolagenowy zwany jest "złotem w płynie"© Adobe Stock

Piła regularnie rosół kolagenowy. Oto efekty

Dziennikarka Interii podkreśliła, że rosół kolagenowy spożywała przez miesiąc, codziennie po szklance. "Czasem przed śniadaniem, a czasem przed obiadem. Zawsze solo, bez makaronu" - relacjonuje. Rosół powstał na bazie wołowiny, kaczych szyjek, kurzych łapek i kości wołowych. Wraz z tym wywar gotowany był z włoszczyzną i ziołami. Dziennikarka zaleca, by do bulionu dodać troszkę soku z cytryny lub octu - składniki te skutecznie wydobywają z kości cenne składniki.

Pierwsze efekty regularnego spożywania rosołu kolagenowego pojawiły się już po dwóch tygodniach "kuracji". Dziennikarka zdradza, że po tym czasie skóra na jej twarzy nabrała miękkości i sprężystości (dzięki kolagenowi). Jednak głównym powodem, dla którego zdecydowała się przetestować "płynne złoto" na własnej skórze, były jej problemy żołądkowo-jelitowe. Okazuje się, że również tutaj rosół kolagenowy spisał się na medal.

"Możecie mi wierzyć, albo nie, ale ja naprawdę czuję, że mój przewód pokarmowy jest coraz mniej podrażniony. Po prostu czuję, jak się wzmacnia" - tłumaczy dziennikarka Interii. "Posiłki, które jem, coraz łatwiej przechodzą mi przez ścianki, poprawiło mi się trawienie, zmniejszyły się wzdęcia, a ja jestem dłużej syta, dzięki czemu unikam podjadania między posiłkami. Generalnie czuję się bardzo wzmocniona i mam więcej energii" - dodaje.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl