NewsyPracownica Żabki pokazała, co dostała od firmy na święta. Zawartość paczki robi wrażenie

Pracownica Żabki pokazała, co dostała od firmy na święta. Zawartość paczki robi wrażenie

Żabka rozdała paczki świąteczne. Pracownica zdradziła, co było w środku
Żabka rozdała paczki świąteczne. Pracownica zdradziła, co było w środku
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | DarSzach, Kingston_15_
17.12.2023 12:23

Pracownica biurowa Żabki pochwaliła się na TikToku paczką świąteczną, którą dostała od swojego pracodawcy. W sekcji komentarzy natychmiast rozgorzała zażarta dyskusja, w której najwięcej do powiedzenia mieli ci, którzy na co dzień pracują w sklepach spożywczego giganta.

Ponad 10 tysięcy sklepów w Polsce to wystarczająca ilość, by uznać Żabkę za prawdziwego kolosa na krajowym rynku spożywczym. Oczywiście olbrzymia część sklepów z zielonym płazem w logo to wynik wprowadzenia w życie systemu franczyzy. Nowi rejenci otwierający kolejne punkty pojawiają się w niesłychanym tempie i dzisiaj jest ich już około 8600. A co ich pracownicy dostali w ramach świątecznej paczki? Jak się okazuje, relacje z tego zdarzenia są bardzo różne i to ten fakt stał się zarzewiem do dyskusji pod wspomnianym filmikiem tiktokerki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pracujesz dla Żabki, czy dla franczyzobiorcy?

Tiktokerka Kingston_15 pracuje dla działu biurowego Żabki. Paczka świąteczna, którą pokazała w nagraniu, robi doskonałe wrażenie. W środku znalazły się zdrowe przekąski, słodycze, pierniki, ciastka, a także kawa, herbata, oliwa z oliwek czy pomidorowe pesto. Nie zabrakło również akcentu rozrywkowego, bo Żabka sprezentowała pracownikom także grę karcianą. Co w tym wszystkim istotne, to właśnie to słowo: pracownikom.

Jak można wywnioskować z komentarzy, istnieje duża różnica pomiędzy byciem zatrudnionym przez Żabkę, a przez franczyzobiorców, którzy otworzyli swoje punkty. Ci drudzy, czyli po prostu pracownicy sklepów, dali upust swojej złości w komentarzach pod nagraniem "Kingston_15".

Draka w sekcji komentarzy

Najpopularniejszy komentarz pod nagraniem tiktokerki, który zgromadził 80 odpowiedzi i ponad 1800 polubień, nie jest zbyt pozytywny. Brzmi on następująco:

"Szkoda ze my jako pracownicy nic nie dostajemy.. A to dzięki Nam Sklep funkcjonuje, bo to my dbamy o niego.. (pisownia.oryg. - red.)

Autorka nagrania odpowiedziała komentującej użytkowniczce, że w rzeczywistości obie są zatrudnione przez dwa zupełnie różne podmioty. Chwilę później zaroiło się od głosów, które potwierdziły, że franczyzobiorcy nie byli w swoich paczkach tak szczodrzy, jak sama Żabka. Większość pracowników dostała znacznie skromniejsze prezenty (bombkę z wełny, grę i bombonierkę), ale odezwali się również tacy, którzy podobno nie dostali niczego.

"Ja pracuję w Żabce na umowie i nic nie dostałam" - napisała Ewa. "Ja pracowałam 3 lata w Żabce i ani razu nie dostałam żadnej paczki" - dodała Ela. Kilka osób napisało też, że zamiast paczki dostali bonusy do wypłaty. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że ci byli z nich bardzo zadowoleni.

Czyżby co Żabka, to obyczaj?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także