Kategorie PrzekąskiPrzepisy

Bułeczki drożdżowe z boczkiem i serem

Bułeczki drożdżowe połączyliśmy z boczkiem i serem. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Naszym wypiekom zafundowaliśmy jednocześnie oryginalne kształty, dzięki czemu nie sposób oderwać od nich oczu. Zresztą sama się przekonaj ?

Zobacz także: Kotlet a’la de volaille z mozzarellą

Bułeczki drożdżowe z boczkiem i serem9
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Bułeczki drożdżowe z boczkiem i serem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od wsypania mąki do miski. Następnie zrób na środku wgłębienie i umieść w nim drożdże, cukier i ciepłe mleko (1/2 szkl.) Dokładnie wymieszaj.
  Cały proces rozpocznij od wsypania mąki do miski. Następnie zrób na środku wgłębienie i umieść w nim drożdże, cukier i ciepłe mleko (1/2 szkl.) Dokładnie wymieszaj.
 2. Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na 15 minut.
  Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na 15 minut.
 3. Po kwadransie dodaj do miski: jajko, olej, resztę mleka i sól. Połącz składniki, aby utworzyły ciasto. Ponownie przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 45 minut.
  Po kwadransie dodaj do miski: jajko, olej, resztę mleka i sól. Połącz składniki, aby utworzyły ciasto. Ponownie przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 45 minut.
 4. Wyrośnięte ciasto podziel na mniejsze kawałki. Każdy element rozwałkuj, aby otrzymać poziomy pasek. Od góry umieść na nim boczek i ser. Zaś na dole stwórz frędzle, nacinając ciasto.
  Wyrośnięte ciasto podziel na mniejsze kawałki. Każdy element rozwałkuj, aby otrzymać poziomy pasek. Od góry umieść na nim boczek i ser. Zaś na dole stwórz frędzle, nacinając ciasto.
 5. Zwiń każdy kawałek w rulon i umieść w formie do pieczenia. Kiedy zapełnisz już całą formę, wstaw ją do piekarnika na 30 minut (temp. 170 stopni Celsjusza).
  Zwiń każdy kawałek w rulon i umieść w formie do pieczenia. Kiedy zapełnisz już całą formę, wstaw ją do piekarnika na 30 minut (temp. 170 stopni Celsjusza).
 6. Smacznego!
  Smacznego!
Bułeczki drożdżowe z boczkiem i serem

Nasze bułeczki drożdżowe nabrały zupełnie niespodziewanych kształtów 😉👌PRZEPIS ➡️ http://www.pysznosci.pl/273884

Opublikowany przez Pyszności Czwartek, 7 listopada 2019
273884