Purée Magdy Gessler. Jak zrobić? Wyróżnia je jeden składnik, pokochasz od pierwszego kęsa!
Przepis Magdy Gessler na purée ziemniaczane. Znana w Polsce restauratorka i kreatorka smaku zdradziła swój przepis na perfekcyjne, kremowe purée, które skradnie Twoje serce
Przepisy Magdy Gessler
Magda Gessler to kreatorka smaku i restauratorka, której nazwisko od wielu lat budzi wiele emocji. Restauracje spod jej szyldu cieszą się niesamowitą popularnością, a ze zdradzonych przez nią przepisów korzystają tysiące. Kilkanaście lat jeżdżenia po Polsce wraz z „Kuchennym Rewolucjami” sprawiło, że Magda Gessler bardzo dobrze poznała potrzeby i smaki, jakie kochają i za jakimi tęsknią ludzie.
Magda Gessler chętnie dzieli się sprawdzonymi przepisami w sieci, a nawet stworzyła specjalny kurs, na którym uczy gotowania od podstaw.
Purée ziemniaczane Magdy Gessler. Przepis, składniki, wykonanie
Często zastanawiamy się, jaki dodatek wybrać do obiadu. Ziemniaki kocha chyba każdy, bo można z nich wyczarować pyszności na różne sposoby: od zapiekanek, przez frytki, na kremowym purée kończąc.
Znana restauratorka zdradziła swój patent na ziemniaki, które pokochasz od pierwszego kęsa. Jak zrobić purée ziemniaczane Magdy Gessler? Oto przepis.
Składniki do purée Magdy Gessler:
- pół kilo ziemniaków
- 1 główka polskiego czosnku
- 200 ml śmietany 36%
- 100 g masła
- 250 g twarogu
- sól i świeżo mielony pieprz do smaku
- oliwa
Jakie ziemniaki sprawdzą się najlepiej do purée z przepisu Gessler?
Najlepiej sprawdzą się odmiany typu B lub C – są dość mączyste, mają dużo skrobi, a po ugotowaniu łatwo je ugnieść. Są to na przykład Gala, Irga czy Bryza.
Przygotowanie kremowego purée ziemniaczanego z przepisu Magdy Gessler
Purée Magdy Gessler, to nie są tylko ziemniaki ugniecione z masłem i mlekiem. Dodatek czosnku i twarogu sprawia, że staje się wyraźniejsze w smaku i zdecydowanie wyróżnia się na talerzu.
Jak zrobić idealne purée? Przepis Magdy Gessler
Zacznij od upieczenia czosnku. Koniecznie wybierz polski czosnek zamiast tego importowanego z Chin – jest o wiele smaczniejszy. Zetnij jego górę, nasmaruj oliwą i przykryj folią do pieczenia. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni Celsjusza na ok. 45 minut, żeby zrobił się brązowy. Czosnek po upieczeniu traci swoją charakterystyczną ostrość i staje się bardziej maślany w smaku.
Ziemniaki obierz, umyj i ugotuj. Rozgnieć lub zmiksuj, przełóż do rondelka i dodaj śmietankę i rozgnieciony, upieczony czosnek (bez łupin). Podgrzewaj przez pół minuty, cały czas mieszając. Dodaj masło i zmielony twaróg i całość wymieszaj. Dopraw do smaku solą i pieprzem.
Smacznego! Purée z przepisu Magdy Gessler jest gotowe.