Sezon na przetwory w pełni. Tak szybko i bez szorowania pozbędziesz się kleju ze słoika
Nie ma nic gorszego, niż zdrapywanie starych naklejek ze słoików z przetworami. Usuwanie resztek kleju ze szkła to istna potworność — ale tylko wtedy, gdy nie do końca wie się, jak to zrobić. Po tym artykule zostaniesz naczelnym rodzinnym specem od tej czynności!
11.08.2023 18:35
Kiedy mowa o kuchni i kulinarnym rzemiośle, zawsze na myśl przychodzi gotowanie. Doświadczona gospodyni kojarzy się więc z umiejętnym przygotowaniem gulaszu, zabieleniem zup, ulepieniem pierogów albo upieczeniem idealnie wyrośniętego ciasta. A gdzie w tym wszystkim drobne czynności, typu... pozbywanie się starych naklejek ze słoików?
Możesz się śmiać - ale uwierz nam, że żarty kończą się w momencie, w którym druga połówka poprosi cię o wykonanie tej roboty. Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że wtedy, zamiast śmiechu, bliżej ci będzie do ostrego rzucania mięsem. Jak się pozbyć tego przeklętego kleju?!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Usiądź, ochłoń. Nerwy nic tu nie dadzą, podobnie jak zwykła woda i gąbka. No, chyba że dysponujesz kilkoma wolnymi godzinami, które będą ci potrzebne do skutecznego namoczenia i szorowania słoika. Według nas można to sobie odpuścić i przeznaczyć ten czas na coś przyjemnego - na przykład kino. Słoik i znajdujący się na nim zaschnięty klej ze stare etykiety wyczyścisz w znacznie prostszy i szybszy sposób.
Słoik podda się bez walki
Miłe złego początki. Etykiety ze słoików schodzą zwykle bez większego problemu. Ten zaczyna się dopiero w momencie, w którym docieramy do grubej warstwy kleju, który znajdował się pod spodem. W tym momencie należy uciec się do jednego ze sprawdzonych trików.
Na początek produkt, który może ci się tu wydać pewnego rodzaju sensacją. Majonez. Wysmaruj nim pozostały na szkle klej i odczekaj kilkanaście minut. Zdarza się, że ten czas trzeba trochę wydłużyć. Tak czy inaczej, po wszystkim wystarczy już tylko użyć ciepłej wody i gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń.
Na podobnej zasadzie zadziała tu olej lub masło. Niektórzy decydują się na użycie nieco mocniejszego środka: octu. W tym przypadku powinieneś go dość mocno podgrzać, dlatego uważaj, żeby się nie poparzyć. Kiedy płyn będzie już gorący, zamocz w nim listek ręcznika papierowego i nałóż na zaschnięty klej. Już po kilku minutach uparta substancja będzie musiała się poddać, a ty pozbędziesz się jej bez większego trudu!