PoradyPij ten napar codziennie. Sprawi, że włosy będą rosły jak szalone

Pij ten napar codziennie. Sprawi, że włosy będą rosły jak szalone

Skrzyp - Pyszności; Foto canva.com
Skrzyp - Pyszności; Foto canva.com

14.04.2023 08:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesteś miłośnikiem herbat ziołowych? Z pewnością, dobrze kojarzysz skrzyp polny, który podobnie jak mięta, czy rumianek, również wyróżnia się wieloma pozytywnymi właściwościami. Występuje na terenie niemal całego kraju, a jego spożywanie jest zalecane głównie osobom, które zamierzają poprawić stan swoich włosów, ale nie tylko. Jakie właściwości ma skrzyp, jak go pić i w jakich ilościach?

Po popularne zioła na różne dolegliwości sięga się dość często. Ich największą zaletą jest fakt, że są one w pełni naturalne, dzięki czemu każdy spożywa je bez żadnych obaw. Jednak i to, co pije się w zbyt dużej ilości, może okazać się groźne dla zdrowia. Dlatego, warto spożywać je z rozsądkiem. Jeśli chodzi o to, gdzie występuje skrzyp polny, to można go znaleźć praktycznie wszędzie. Głównie jednak na wilgotnych łąkach, kartofliskach, w miedzach, ogrodach, czy na nasypach kolejowych. Mimo, że przez niektórych uznawany jest za chwast, to ma wiele wyjątkowych właściwości.

Skrzyp polny - najważniejsze informacje i właściwości

Jeśli nie wiesz, czym jest skrzyp polny, to warto zaznaczyć, że jest to roślina, która występuje głównie w Europie, na terenach, na których rośnie dziko. Jest to jedna z najstarszych roślin na świecie. Wygląd skrzypu przypomina jodełkę. To zioło jest od dawna wykorzystywane w medycynie naturalnej, a także kosmetologii. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim zawartości składników, które są korzystne dla zdrowia. To właśnie w nim znajduje się duża ilość przyswajalnej krzemionki.

Skrzyp - Pyszności; Foto Canva.com
Skrzyp - Pyszności; Foto Canva.com

Skrzyp i jego właściwości to m.in.:

  • usprawnienie pracy wątroby
  • działa odtruwająco
  • uzupełnia niedobór mikroelementów
  • pomaga przy nerwobólach
  • zapobiega miażdżycy
  • wspiera stan tkanki kostnej
  • obniża ciśnienie krwi
  • korzystnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie
  • wpiera działanie układu immunologicznego
  • działa przeciwkrwotocznie
  • zmniejsza potliwość stóp.

Jak pić i stosować skrzyp polny?

Gdy weźmiesz pod uwagę zastosowanie skrzypu wolnego, to wiedz, że możesz go stosować poprzez picie w formie herbaty lub jako napar, który wciera się w skórę głowy. Dużą popularnością cieszą się również suplementy diety ze skrzypem polnym, wzbogacone o inne witaminy i minerały. Na włosy warto stosować płukanki ze skrzypu polnego, po które warto sięgać po każdym myciu. Można też go wcierać w skórę głowy. W przypadku nadmiernej potliwości, regularne picie skrzypu pomoże uporać się z tym problemem. Konieczne będą tu jednak częste wizyty w toalecie.

Herbata ze skrzypu - Pyszności; Foto Canva.com
Herbata ze skrzypu - Pyszności; Foto Canva.com

Jak często pić skrzyp w formie herbaty? Można to robić nawet 3 razy dziennie. Wystarczy zalać dwie łyżeczki suszu wrzącą wodą i następnie odstawić na około 15 minut. Po taki napój nie powinny sięgać osoby z zaburzeniami pracy serca i nerek, a także osoby, które cierpią na kłębuszkowe zapalenie nerek.

Na swój rodzinny obiad przygotuj roladę gołąbkową z piekarnika w sosie koperkowym. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube: