PoradyTo przez to parówki stają się niezdrowe. Popularny błąd popełnia większość z nas

To przez to parówki stają się niezdrowe. Popularny błąd popełnia większość z nas

Nawet parówki o dobrym składzie mogą stać się niezdrowe
Nawet parówki o dobrym składzie mogą stać się niezdrowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | BlackMediaHouse
24.02.2024 09:00

Nawet ci, którzy kupują parówki dobrej jakości, bardzo często sami sprawiają, że ten produkt staje się niekorzystny dla zdrowia. To skutek prostego błędu, o którym nadal wiele osób nigdy nie słyszało. Podkreślmy więc to bardzo wyraźnie, żeby nikt nie miał wątpliwości!

Parówki do dziś dzień nie cieszą się krystalicznie dobrą opinią. Producenci tego przetworzonego produktu spożywczego zasłużyli sobie na to w stu procentach, a rynek nadal zajmują parówki zawierające bardzo niewielkie ilości mięsa, za to dużo tzw. MOM-u, fosforu, azotynu sodu, soli oraz konserwantów. Nie brzmi jak coś, co chcemy serwować sobie i swoim bliskim, prawda?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według specjalistów życzliwsze spojrzenie na parówki powinno mieć miejsce w momencie, w którym te smaczne kiełbaski w przynajmniej 90 procentach składają się z mięsa. W sklepach taki produkt można już dostać bez problemu, wystarczy uważnie czytać etykiety i nie zawierzać "swojskim" nazwom. A jednak nawet w przypadku takich parówek możemy sobie zaszkodzić. To skutek ich nieodpowiedniej obróbki termicznej.

Szkodliwe parówki

Tajemnicze negatywne działanie parówek to tak naprawdę bardzo prosta zależność. W składzie kiełbasek znajdują się bowiem sole peklujące, które nigdy nie powinny być narażone na długotrwały wpływ wysokiej temperatury. Kiedy tak się stanie, a parówki będą gotowane, pieczone czy smażone, z soli uwolnią się szkodliwe dla zdrowia azotyny. I nic nam nie pomoże dobry skład kiełbasek.

Długa obróbka termiczna źle wpływa na parówki
Długa obróbka termiczna źle wpływa na parówki© Canva | ajafoto

Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie: jak w takim razie przygotować parówki? To bardzo proste. Pamiętajmy o tym, że ten produkt spożywczy kupujemy już ugotowany i wystarczy go podgrzać. W tym celu należy zagotować wodę w rondelku, a kiedy zacznie wrzeć — wrzucić parówki i wyłączyć palnik. To wszystko. W ten sposób podgrzejemy kiełbaski, nie gotując zawartych w nich soli peklowanych. Pamiętajmy również o tym, by przed tym procesem pozbawić parówki ewentualnych plastikowych powłok zabezpieczających.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także