PoradyOto czego unikać w kuchni, aby nie zaliczyć wpadki

Oto czego unikać w kuchni, aby nie zaliczyć wpadki

Oto czego unikać w kuchni, aby nie zaliczyć wpadki
Frania
23.05.2019 14:10, aktualizacja: 18.09.2023 13:01

W kuchni dzieje się naprawdę bardzo wiele, dlatego nie trudno o wpadki. A jak wiadomo, lepiej ich unikać. I już za chwilę dowiesz się jak to robić.

Dziś skończymy raz na zawsze ze złymi kuchennymi nawykami, które nie tylko rujnują cały przepis, ale też skutecznie potrafią popsuć nawet najlepszy dzień.

#1 Dodawanie zbyt wielu ziół i przypraw

Obraz

Czasem mniej, znaczy lepiej. I tak właśnie jest w przypadku przypraw i ziół, których lepiej nie mieszać bezmyślnie. Dlaczego? Takim zachowaniem skutecznie zniszczymy smak naszej potrawy.

Co więcej, trzeba pamiętać również o odpowiednich proporcjach, aby danie nie było ani słone, ani totalnie mdłe.

#2 Nie bój się używać soli w kuchni

Obraz

Wiele osób, aż do przesady obchodzi się ostrożnie z solą w kuchni. A warto pamiętać, że dodajemy ją praktycznie do wszystkiego, dlatego należy w końcu nauczyć się, że skoro jest potrzebna w każdym przepisie, jej obecność jest bardzo istotna.

#3 Do gotującego się makaronu dodajesz zbyt mało soli

Obraz

I tu przechodzimy płynnie do gotowania makaronu. Przy tym procesie musimy pamiętać o soli, aby efekt końcowy był zadawalający. Dlatego po raz kolejny proszę Cię - nie bój się używać soli w swojej kuchni.

#4 Podczas pieczenia dodajesz składniki na chybił trafił

Obraz

Przepis jest po to, aby pomóc przygotować nam pyszny wypiek. I kolejność składników w nim podana ma ogromne znaczenie. Nie możesz dodawać poszczególnych elementów według upodobania.

Każdy etap przygotowania jest tu bardzo ważny, dlatego powinniśmy trzymać się receptury. W przeciwnym wypadku zamiast pysznego ciasta, możesz uzyskać totalną klapę.

#5 Przed pieczeniem, nie rozgrzewasz piekarnika

Obraz

I tu przechodzimy do piekarnika. W przepisach nie bez powodu dodaje się informację, że blaszkę należy wstawić do rozgrzanego piekarnika. Nigdy tego nie lekceważ.

#6 Podczas gotowania dodajesz świeże zioła już na samym początku

Obraz

Świeże zioła należy dodawać przy samym końcu gotowania, a nie zaraz na początku. W przeciwnym wypadku zamiast dania z ciekawą bazą smaku, uzyskasz potrawę bez smaku z rozgotowanymi liśćmi.

#7 Zbyt wysoka temperatura nie jest dobra

Obraz

Kiedy coś smażysz, albo podgrzewasz na patelni, pamiętaj, że w zależności co robimy, należy dostosować odpowiednią temperaturę.

Jeśli będziesz zawsze wszystko robić na najwyższej mocy, łatwo o przypalenie i totalne zniszczenie dania.

#8 Wrzucasz rzeczy na nierozgrzaną patelnię

Obraz

I na koniec wpadka, która chyba najbardziej utkwiła mi w pamięci, kiedy zaczęła się moja przygoda z gotowaniem. Początkowo nie zwracałam uwagi na to, czy patelnia jest już wystarczająco rozgrzana.

A to duży błąd. Proces gotowania na patelni powinien rozpocząć się w momencie, kiedy jest ona w pełni nagrzana. Inaczej nie masz co liczyć na chrupiące i soczyste mięso.

Jak sama widzisz, lepiej unikać podstawowych błędów w kuchni. Dlatego już dziś kończymy ze złymi nawykami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także