PoradyWeź z kuchennej szafki i spryskaj kabinę prysznicową. Nie zajdzie kamieniem przez 2 tygodnie

Weź z kuchennej szafki i spryskaj kabinę prysznicową. Nie zajdzie kamieniem przez 2 tygodnie

Czyszczenie kabiny prysznicowej
Czyszczenie kabiny prysznicowej
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | fotoduets, mirekpesek
07.11.2023 08:15

Czyszczenie kabiny prysznicowej to twój największy koszmar? Okazuje się, że istnieje szybki patent z wykorzystaniem kuchennego specyfiku. Efekty są zdumiewające!

Kiedy mam do wyboru przygotowanie obiadu lub posprzątanie łazienki, zawsze wybieram pierwszą opcję. Mój mąż bierze wtedy potrzebne środki i idzie sprzątać łazienkę. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, że wyjeżdża na kilka dni i wtedy nie mam wyjścia, muszę wziąć się za porządki w łazience. 

Nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała przechytrzyć systemu i znaleźć domowych patentów, które nie tylko ułatwią, ale i przyśpieszą całe sprzątanie. I udało się, o czym od razu śpieszę ci donieść.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy patent na czystą kabinę prysznicową

Najgorszy element do czyszczenia w łazience to moim zdaniem kabina prysznicowa. Dlaczego? Otóż jako urodzona pedantka, nie mogę przejść obojętnie obok najmniejszej smugi na szklanych drzwiach lub łazienkowej baterii. Z tego powodu potrafię nie tylko spędzić długi czas na polerowaniu kabiny, ale i tak kończę z efektem, który nie do końca mnie zadowala. 

Przynajmniej tak było do czasu. Ostatnio wpadła na kawę moja dobra znajoma i wyjawiła mi sprawdzony patent na czystą łazienkę. Co ciekawe, dzięki tej metodzie, nie trzeba czyścić prysznica kilka razy w tygodniu. Efekty utrzymują się nawet do 2 tygodni! W czym tkwi cały sekret?

Kuchenny środek pomoże utrzymać czystość w łazience

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest zwykły ocet kuchenny. Co wspólnego z czyszczeniem kabiny prysznicowej może mieć płynna przyprawa? Już wyjaśniam.

Ocet świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni. Przy jego pomocy w szybki i prosty sposób wyczyścić też kabinę prysznicową i to na dłuższy czas. Dzięki niepozornemu produktowi usuniesz kamień, wszelkie plamyosad z mydła. Co więcej, jest to w 100 proc. naturalny środek czyszczący. I zapewne masz go w swojej kuchni, więc nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy.

Ocet kuchenny pomoże również w porządkach
Ocet kuchenny pomoże również w porządkach© Adobe Stock | New Africa

Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku, to połączyć ze sobą w proporcji 1:1 ocet oraz zwykłą wodę. Następnie przelej mieszankę do butelki z atomizerem i rozprowadź ją na zabrudzeniach. Pozostaw mieszankę na kilka minut, aby ocet miał czas zadziałać. Następnie zacznij czyścić poszczególne elementy — brodzik, baterię, ścianki oraz drzwi. Po takim czyszczeniu wszystko dokładnie spłucz ciepłą wodą i wytrzyj do sucha. Kabina prysznicowa będzie wyglądać jak nowa!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także