Wkładam do słoików i kiszę jak ogórki. Przepis dała mi teściowa i od razu stał się hitem
Wróciłeś z lasu z zapasem kurek i nie wiesz, jak je wykorzystać? Dzięki dzisiejszemu patentowi będziesz mógł cieszyć się ich niesamowitym smakiem nawet w środku zimy. Jak to jest w ogóle możliwe?
08.09.2023 12:03
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Sezon grzybowy trwa w najlepsze. Wypadom do lasu na pyszne grzyby sprzyja też piękna pogoda, dlatego aż żal nie wykorzystać sprzyjających warunków w 100 proc. Nie wiem, czy wiesz, ale przed nami kolejny ciepły i słoneczny weekend, a wraz z nim chwila wytchnienia.
I moim zdaniem nie ma lepszej formy relaksu od spokojnego spaceru po pięknym lesie i powrotu do domu z pełnym koszem dorodnych grzybów. Na pewno takie rarytasy nie zmarnują się w żadnej kuchni. Tym bardziej ze sprawdzonym patentem, z jakim dzisiaj do ciebie przychodzę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kurki nawet w środku zimy
Jestem ogromną fanką grzybów, dlatego w mojej kuchni goszczą bardzo często. Najbardziej lubię delikatne kurki. Oczywiście wykorzystuje je na świeżo, czy to do przygotowania domowego sosu, który serwuje potem z makaronem, jajecznicy, pierogów, krokietów oraz kremowej zupy.
Jednocześnie zawsze mi smutno, że sezon na grzyby prędzej czy później się kończy i trzeba obejść się bez nich przez wiele miesięcy. Ostatnio jednak zmieniłam zdanie w tym temacie. A wszystko to zasługa mojej teściowej, która podzieliła się ze mną genialnym przepisem na kiszone kurki. Dzięki jej recepturze nie trzeba rezygnować z tych fenomenalnych grzybów nawet w środku mroźniej zimy. Zawsze będziesz mieć je pod ręką.
Jak zrobić kiszone kurki?
Myślę, że nie muszę dodawać nic więcej, aby przekonać cię do wykorzystania dzisiejszej receptury. To prawdziwy strzał w 10, który nigdy cię nie zawiedzie.
Składniki:
- 1,5 kg kurek,
- 1,5 l wody,
- 1,5 łyżki soli,
- 2 ząbki czosnku,
- kilka gałązek świeżego kopru,
- 1 łyżeczka gorczycy.
Sposób przygotowania:
- Pracę nad przepisem musisz rozpocząć od dokładnego oczyszczenia grzybów. Na naszej stronie znajdziesz kilka sprawdzonych patentów, jak zrobić to w szybki i prosty sposób.
- To jednak nie koniec. Grzyby przed kiszeniem należy też podgotować przez 5 minut we wrzącej wodzie.
- W międzyczasie przygotuj również domową solankę. W tym celu zagotuj wodę z solą.
- Teraz czas wypełnić słoiki. Pamiętaj, muszą być one dobrze wyparzone przed kiszeniem.
- Na dnie każdego słoika umieść obrane i posiekane ząbki czosnku oraz gorczycę. Następnie wypełnij szczelnie każdy słoik wcześniej przygotowanymi grzybami.
- Dodaj ostudzoną solankę i na wierzchu ułóż po świeżej gałązce kopru.
- Słoiki dobrze zakręć i odstaw w ciemnie i chłodne miejsce na ok. 10 dni. I to wszystko!
Dzięki domowym przetworom w twoim domu nigdy nie zabraknie genialnych kurek. W razie potrzeby wystarczy sięgnąć po słoik z kiszonymi grzybami i zacząć pracować nad przyszłym obiadem. Bliscy na pewno będą pod wrażeniem!