Wlewam do mięsa mielonego gazowany napój. Wychodzą rewelacyjne kotlety
Mięso mielone często gości w mojej kuchni. Przygotowuje z niego klopsy, pyzy, dodaję też do szybkiego spaghetti. Kiedy robię kotlety, do mielonego wlewam trochę Coli. Dzięki tej sztuczce smak dania jest o wiele lepszy.
17.10.2023 07:54
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Mięso mielone to bardzo ciekawy produkt spożywczy. Stworzymy z niego dania, które bez żadnych skrupułów możemy poustawiać na stole podczas obiadu. Najczęściej wykorzystujemy je do zrobienia bajecznych kotletów mielonych, które są uwielbiane przez wielu Polaków. Każdy z nas ma swój patent na idealne klopsiki. Dodajemy różne przyprawy, zioła i dodatki. W mojej rodzinie idzie się o krok dalej. Ciocia pokazała mi kiedyś, że wlewa do mięsa Colę. Dziwiło mnie to bardzo, jednak po skosztowaniu kotletów uznałam, że sama będę tak robić. Danie było wręcz obłędne, smakowało zupełnie inaczej, ale za to świetnie komponowało się ziemniakami i słodkawą surówką z kapusty i marchewki.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mięso mielone z napojem gazowanym całkowicie odmieni kotlety
Kotlety robi się praktycznie tak samo, jak te w klasycznej wersji. Zacznij zatem od przygotowania wszystkich potrzebnych składników:
- 500 g mięsa mielonego,
- 2 cebuli,
- 2 ząbków czosnku,
- 200 ml wody,
- 200 g bułki tartej,
- jajka,
- małej puszki coli,
- soli i pieprzu.
Sposób wykonania:
- Mięso mielone zalej napojem gazowanym i na 10 minut odstaw. W tym czasie smaki fajnie się ze sobą połączą, a kotlety nabiorą całkiem nowych właściwości.
- Po tym czasie odsącz mięso.
- Czosnek i cebulę bardzo drobno posiekaj lub zmiksuj w melakserze. Dodaj te składniki do mięsa.
- Dołóż też bułkę tartą, jajko, dosyp soli i pieprzu. Wyrób masę dłońmi.
- Po chwili zacznij formować kotlety mielone. Smaż je na złoto-brązowy kolor na dobrze rozgrzanym oleju. Najlepiej robić to na średnim ogniu, wtedy dobrze wypiecze się też środek.
- Danie podawaj z ziemniakami wody z koperkiem lub purée oraz buraczkami bądź surówką z marchewki i kapusty.