Znajoma od dawna trzyma cukier w lodówce. Śmiałam się, dopóki sama nie spróbowałam
Przechowanie cukru w lodówce może dać niesamowite rezultaty. Co jakiś czas przekładam cukier do chłodu i zachwycam się tym efektem.
02.08.2023 13:53
Dodajemy go do herbaty i kawy, jest nieoceniony przy produkcji wypieków, niektórzy używają go również do przygotowywania domowych peelingów. Ciężko sobie wyobrazić kuchenną szafkę bez cukru. I chociaż najczęściej ląduje on właśnie na półkach lub w cukierniczkach, to raz na jakiś czas warto przenieść go do lodówki.
Jak przechowywać cukier?
Tak naprawdę większej filozofii w tym nie ma i nie jest to produkt za bardzo kłopotliwy. Najlepiej przechowywać go w szczelnie zamkniętym pojemniku, który ochroni cukier przed dostaniem się do środka wilgoci i jednocześnie przed jego zbrylaniem. Upewnij się, że pojemnik, w którym przechowujesz cukier, jest czysty i wolny od zanieczyszczeń, takich jak pyłki czy resztki jedzenia. Cukier należy trzymać z dala od innych produktów, które mogą wydzielać zapachy, takich jak cebula czy czosnek. Zapachy mogą wsiąknąć do cukru i zmienić jego smak.
Skoro już wiesz, że cukier lubi suche, chłodne i zaciemnione miejsca, a najlepiej przechowywać go w puszce, to co z tym wspólnego ma lodówka?
Włóż woreczek do lodówki
Cukier świetnie chłonie wilgoć z otoczenia, więc mogłoby się wydawać, ze przechowywanie go w lodówce nie jest najlepszym pomysłem. I chociaż trzymać go lepiej w szafkach, to te higroskopijne właściwości sprawdzą się, gdy walczysz z problemem nieprzyjemnego zapachu w środku lodówki. To samo dotyczy innych sypkich produktów, jak soda oczyszczona czy kawa. Umieszczenie pojemnika z cukrem na półce lodówki pozwoli na usunięcie nadmiaru wilgoci, co z kolei zatrzyma rozwój mikroorganizmów na produktach spożywczych w lodówce. Dzięki temu dłużej zachowamy świeżość i jakość zakupionych przez nas produktów.
Do lodówki możesz wsadzić zarówno klasyczny cukier, jak i ten w kostkach.
Jeśli jednak w Twojej lodówce ciągle zbiera się woda, to na dłuższą metę nie pomoże cukier, soda ani kawa. Jedną z najczęstszych przyczyn nadmiernej wilgoci zatkanie odpływu, który powoduje gromadzenie się wody wewnątrz urządzenia. Innym możliwym powodem jest zbyt wysoka temperatura wewnątrz lodówki, co może wynikać ze źle ustawionego termostatu lub uszkodzonych uszczelek. W takich przypadkach konieczna jest naprawa przez fachowca.