Zapomnij o zwykłych kotletach schabowych. Te soczyste roladki smakują sto razy lepiej
Pyszne mięsne roladki z pietruszkowym farszem to przepis na obiad dla całej rodziny. Ich przygotowanie jest naprawdę proste, a efekt końcowy zaskakuje wyjątkowym smakiem. Wystarczy kilka prostych składników.
12.08.2023 | aktual.: 11.10.2023 07:49
Schab kojarzy się przede wszystkim z kotletami w panierce, które gospodynie przygotowują w niedzielne poranki. Dźwięk tłuczka roznosi się po klatkach schodowych, a na smażone mięso wszyscy czekają z utęsknieniem. W przypadku tych roladek pracy jest tyle samo, a nawet jeszcze mniej i robią ogromne wrażenie. Mięso jest idealnie kruche i soczyste, a znajdujące się w środku masło wchłania się w struktury i nadaje dodatkowy smak i aromat. Takie mięsne roladki świetnie sprawdzą się jako uroczysty obiad dla całej rodziny. Najczęściej podaję je z pieczonymi ziemniakami, ale sprawdzi się również kasza (szczególnie polecam pęczak), frytki lub po prostu ugotowane ziemniaki z koperkiem.
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mięsne roladki z masłem i pietruszką
Składniki:
- 120 g miękkiego masła,
- 4 łyżki posiekanej natki pietruszki,
- 3 ząbki czosnku,
- 4 plastry schabu wieprzowego,
- sól/pieprz.
Panierka:
- 3 jaja,
- 1 szklanka bułki tartej.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Miękkie masło przekładam do miseczki. Dodaję do niego posiekaną natkę pietruszki oraz przeciśnięty przez praskę czosnek i dokładnie mieszam. Opcjonalnie część pietruszki możesz zastąpić też koperkiem, tworząc pyszne masło ziołowe.
Krok 2. Kawałki schabu rozwijam tłuczkiem na cienkie płaty. Roztłukuję je przez kawałek folii spożywczej, żeby uniknąć porwania i rozbryzgiwania się mięsa. Doprawiam solą oraz pieprzem z obu stron.
Krok 3. Na rozbitym schabie rozprowadzam porcję masła z pietruszką. Równomiernie pokrywam masłem całą powierzchnię schabu, zostawiając cienutki pasek przy brzegu, aby łatwiej było zawinąć.
Krok 4. Zawijam w ciasną roladkę i panieruję po kolei w rozkłóconym jajku oraz bułce tartej. Opcjonalnie możesz sięgnąć również po panierkę panko, jednak nasza klasyczna, polska bułka tarta sprawdzi się tutaj znakomicie.
Krok 5. Smażę na patelni z rozgrzanym olejem z obu stron, aż się zarumienią. Robię to na średniej mocy palnika, aby nie spalić panierki.
Krok 6. Gotowe mięsne roladki podaję od razu po usmażeniu. Masło pięknie wniknęło w struktury mięsa, dzięki czemu jest ono soczyste, kruche i aromatyczne. Roladki podaję z ulubionymi dodatkami: pieczonymi ziemniakami i domową surówką. Świetnie smakują również na zimno, więc sprawdzą się także jako pyszna przekąska na imprezę.