Bosacka zdradziła sprytny trik producentów. Nie daj się nabrać tej zagrywce

Bosacka zdradza trik producentów - więcej nie znaczy lepiej

Bosacka zdradza trik producentów - więcej nie znaczy lepiej - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka; Canva.com

Czy więcej rzeczywiście oznacza taniej? Katarzyna Bosacka odpowiada nam na to pytanie w nowym odcinku na swoim kanale YouTube – EkoBosacka. Popularna dziennikarka wzięła pod lupę opakowania, które często odznaczają się większą zawartością produktu niż zwykle. Poniżej zdradzamy więcej szczegółów. 

Czy więcej znaczy lepiej?

Sklep – Pyszności; Foto: Canva.com

W sklepach czasami możemy trafić na produkty typu XXL, czy tzw. paki rodzinne. Niekiedy myślimy, że większe opakowanie bardziej się opłaca. Nic w tym dziwnego, producentom często zależy na tym, abyśmy wychodzili z takiego założenia. W związku z tym reklama produktu często wskazuje na to, że lepiej kupić go od razu w większej ilości. Jednak, czy rzeczywiście opłaca się go kupować?

Katarzyna Bosacka postanowiła porównać produkty typu XXL z tymi o regularnej wielkości. Przyznała, że większość z nich rzeczywiście opłaca się kupować. Jednak niekiedy możemy trafić na takie, których koszt wychodzi o wiele większy.

Katarzyna Bosacka o produktach typu XXL

Kiełbasa – Pyszności; Foto: Canva.com

Na początku znana dziennikarka zwróciła uwagę na cenę kiełbasy śląskiej wieprzowej. Okazało się, że opakowanie tzw. Megapaka (1,354 kg ) zawierające 12 kiełbas kosztuje 26 zł za 1 kg. Natomiast w przypadku opakowania ważącego 550 g – trzeba wydać jedynie 25 zł za jeden kilogram.

Dokładnie ta sama kiełbasa, sprawdziłam składy – składy są identyczne i tutaj jest 550 gramów. To jest taka paczka w zasadzie do przerobienia przez rodzinę. Ta kiełbasa śląska uwaga kosztuje 25 zł za kilogram, czyli mamy 1 zł taniej. – mówi Katarzyna Bosacka

Dziennikarka zaznaczyła również, że niekiedy mamy do czynienia z tymi samymi produktami o takiej samej gramaturze. Jednak ich cena zależy od tego, w jaki sposób zostały zapakowane. Jako przykład Bosacka pokazała szynkę szwarcwaldzką. Produkt zapakowany w poziomie był droższy od tego zapakowanego w pionie.

Okazuje się, że niektórzy producenci stosują różne sposoby, aby sprzedać nam towar po wyższej cenie. W związku z tym podczas zakupów warto czytać etykiety oraz porównywać produkty. 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekankę ziemniaczaną z szynką i serem krok po kroku.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×