Dieta Grażyny Wolszczak nie jest dla każdego. Aktorka wyeliminowała jeden składnik
Dieta Grażyny Wolszczak polega głównie na wyeliminowaniu jednego składnika. Aktorce udało się zgubić osiem kilogramów bez przechodzenia na rygorystyczną dietę i teraz 64-latka może poszczycić się zgrabną figurą i zdrowym wyglądem. Jakie zmiany wprowadziła w swoim jadłospisie, że kilogramów zaczęło ubywać? Jak sama przyznaje, wystarczyło jedno badanie, by dowiedzieć się, co wyeliminować z diety. Poznaj sekret figury Grażyny Wolszczak.
29.03.2023 14:15
Diety gwiazd często należą do bardzo rygorystycznych. Menu Victorii Beckham nie zmieniło się od 25 lat, kobieta zrezygnowała z kawy, alkoholu, mięsa i nabiału, a na co dzień je ryby i warzywa na parze. Kinga Rusin również wykluczyła z diety mięso i nabiał, a podstawą jej jadłospisu są warzywa i owoce. Dziennikarka stara się także nie jeść przetworzonej żywności oraz unika mąki i cukru, a także dba o to, by pić przynajmniej dwa litry wody lub ziołowych herbat dziennie.
Dieta Grażyny Wolszczak. Wystarczyło jedno badanie
Dieta Grażyny Wolszczak jest - zdawałoby się - dużo mniej restrykcyjna. 64-latka jak ognia unika głodówek i rygorystycznych diet. Aktorka nie kryje, że uwielbia jeść, dlatego też jej sposób żywienia oparł się na wyeliminowaniu tylko jednego składnika: glutenu. Decyzja ta okazała się kluczem do zgubienia kilku kilogramów i uzyskania nienagannej figury. Aktorka przyznaje, że nie jest uczulona na gluten, a ma nietolerancję pokarmową. Dowiedziała się tego, po zrobieniu prostego badania. To drugi raz, kiedy Wolszczak przeszła na tę dietę. Za pierwszym razem, kiedy zrezygnowała z produktów zawierających gluten, zgubiła osiem kilogramów.
Dieta bezglutenowa - na czym polega?
Dieta bezglutenowa polega na wykluczeniu z codziennego menu żywności zawierającej gluten - białka obecnego w niektórych zbożach, takich jak pszenica, żyto, jęczmień, owies. Jest zwykle stosowana przez osoby z celiakią - chorobą autoimmunologiczną, która prowadzi do uszkodzeń jelit i trudności wchłaniania składników odżywczych. Taki sposób żywienia jest również odpowiedni dla osób z nietolerancją lub alergią na gluten. Ich menu wymaga wykluczenia wielu produktów spożywczych, takich jak chleb, ciasta, makarony czy płatki śniadaniowe.
Ta specyficzna dieta opiera się na spożywaniu produktów naturalnie bezglutenowych: mięsa, ryb, warzyw, owoców, orzechów, nasion, a także specjalnie przygotowanych zamienników glutenu: mąki z cieciorki, ryżowej, jaglanej, kukurydzianej czy ziemniaczanej. Warto jednak pamiętać, że nie jest to sposób żywienia zalecany dla osób bez uzasadnionej przyczyny, ponieważ może doprowadzić do niedoborów składników odżywczych: błonnika, witamin z grupy B i żelaza, które są obecne w produktach zbożowych i zawierających gluten.
Zobacz również prosty przepis na chleb z trzech składników, bez mąki i zakwasu: