Katarzyna Bosacka ujawniła podły sekret producentów. Mało osób zauważyło tę zmianę na sklepowych półkach

Katarzyna Bosacka zdemaskowała nowe praktyki producentów. Znana dziennikarka zwróciła uwagę na pewną zmianę w gramaturach.

Katarzyna Bosacka to znana dziennikarka, która zajmuje się na co dzień tematyką odżywiania. Na swoich kontach w portalach społecznościowych pochyla się nad składami produktów, zdrowymi przepisami i trikami. Ostatnio na swoim Instagramie obnażyła zagrywki producentów.

Downsizing coraz popularniejszy

Dziennikarka od dłuższego czasu edukuje Polaków i zwraca uwagę na rosnące zjawisku downsizingu. To nic innego jak celowa zmiana gramatury produktu przez producenta, bez jednoczesnego obniżenia ceny. Po prostu- płacimy tyle samo, ale za mniejszy produkt. Producenci żywności zazwyczaj ukrywają swoje działania i nie informują o nich klientów, więc dostrzec je może najczęściej tylko czujne oko kupujących.

Zjawisko jest coraz częstsze- latem Bosacka pokazywała, co dzieje się z opakowaniami lodów. Fani autorki zaczęli zwracać uwagę na zmianę gramatur i informować o tym dziennikarkę. Skala jest coraz większa.

Katarzyna Bosacka śledzi zmiany

Kolejnymi trzema produktami, które uległy zjawisku downsizingu są makarony, jogurty i sosy.
Serek waniliowy Danio teraz ma zawierać o 1 g białka więcej. Dawna wersja ważyła 220 gramów, obecna waży 200 g. Tak naprawdę ilość białka w obu jest taka sama, tylko producent postanowił zmniejszyć opakowanie. 20 gramów nie wydaje się być dużą ilością, ale w skali tysięcy produkowanych serków daje ogromne kwoty oszczędności.

Katarzyna Bosacka ujawnia sekret producentów- Pyszności

Katarzyna Bosacka ujawnia sekret producentów- Pyszności/ Instagram

Makaron spaghetti zmniejszył się z 500 g do 400 g. Oczywiście, tym samym zachowując dotychczasową cenę.

Soki warzywne – na pierwszy rzut oka butelka po prawej stronie jest wyższa od tej po lewej, ale kiedy wczytamy się w gramaturę na „cenówkach” okazuje się, że to produkt po prawej stronie jest mniejszy – waży 300 ml, a ten po lewej 330 ml (węższa szyjka butelki sprawia wrażenie wyższego produktu), cena oczywiście ta sama 🙈
– pisze Katarzyna na Instagramie

Katarzyna Bosacka ujawnia sekret producentów- Pyszności

Katarzyna Bosacka ujawnia sekret producentów- Pyszności/ Instagram

Nieuczciwe zagrywki czy sposób na kryzys?

Zobacz nasze pyszne przepisy na tani obiad: 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×