Kiedy chcę zadbać o jelita, gotuję tę zupę. Smakuje wybornie i wymiata złogi jak szczoteczka
Lubisz zupy? Jeśli tak, to w twoim menu nie może zabraknąć dzisiejszej propozycji. Nie dość, że genialne smakuje, to jeszcze ma właściwości prozdrowotne. Czego chcieć więcej?
08.09.2023 | aktual.: 08.09.2023 15:48
Wrzesień to swego rodzaju miesiąc przejścia. Powoli żegnamy się z latem i jednocześnie witamy jesień. W tym wyjątkowym okresie nie zmienia się tylko przyroda dookoła i nasza garderoba. Spore zmiany zachodzą również w naszej kuchni.
Chyba zgodzisz się ze mną, że jesienią na naszych stołach pojawiają się znowu pyszne, aromatyczne i rozgrzewające zupy. I muszę przyznać, że mam do nich ogromną słabość. Kocham wręcz wszystkie zupy i mogłabym jeść je na okrągło. A ty?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Postaw na wyjątkową zupę
A skoro wspomniałam już o zupach, to dzisiaj chciałabym skupić się na konkretnym przepisie. Dlaczego? Otóż bohaterka dzisiejszego artykułu nie dość, że jest prosta w przygotowaniu i świetnie smakuje, to jeszcze ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Krupnik, bo to o nim mowa, nie tylko skutecznie rozgrzewa, ale i wzmacnia odporność. Ponadto jest niskokaloryczny, dlatego też świetnie sprawdzi się nawet jeśli jesteś na diecie. Jest też mega sycący, tym samym nie musisz obawiać się, że będziesz chciał podjadać pomiędzy posiłkami. Raz na zawsze skończysz z tym złym nawykiem.
To oczywiście nie koniec dobrych wiadomości. Krupnik to także cenne źródło błonnika, który odkrywa ogromną rolę w pracy naszego układu pokarmowego. Koniec z zaparciami z zalegającymi złogami w jelitach. Domowa zupa to najlepsza receptura na tego typu kłopoty.
Jak zrobić pyszny krupnik?
Skoro wiesz już, jak wiele cennych zalet ma krupnik, czas przejść do sprawdzonego przepisu.
Składniki:
- 2 udka z kurczaka,
- 2 litry bulionu warzywnego,
- 2 marchewki,
- 1 pietruszka,
- 6 ziemniaków,
- 1 cebula,
- ⅓ szkl. kaszy jęczmiennej,
- przyprawy: liść laurowy, ziele angielskiego, pieprz i sól,
- ½ natki koperku.
Sposób przygotowania:
- Pracę nad przepisem rozpocznij od umycia i oczyszczenia kawałków kurczaka.
- Następnie przełóż mięso do garnka i zalej je domowej roboty bulionem, po czym zacznij gotować.
- Po zebraniu szumowin dodaj do garnka cebulę, ziele angielskie oraz liść laurowy.
- Po 30 minutach gotowania dodaj do garnka obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki, pietruszkę oraz marchewki.
- To też dobrym moment, aby dodać kaszę oraz resztę przypraw.
- Mieszankę gotuj przez kolejne 30 minut. I to wszystko, smacznego!
Gotową zupę serwuj ze świeżym koperkiem i mięsem z garnka. Jak już wspomniałam wcześniej, zupa jest bardzo sycąca, dlatego spokojnie możesz podawać ją solo. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby serwować ją z grzankami lub zwykłym chlebem. Wybierz taką opcję, która najbardziej ci odpowiada!