Kolory gąbek do mycia naczyń to nie przypadek. Całe życie żyliśmy w błędzie

Chociaż mogłoby się wydawać, że są przypadkowe, to kolory gąbek mają swoje znaczenie. Zwróć na nie uwagę podczas mycia naczyń i nie popełniaj więcej błędu.

Zmywanie to czynność, której nie da się ominąć w kuchni. Zwykle robimy to automatycznie- namaczamy gąbkę, dajemy porcję płynu i rozpoczynamy zmywanie. Większość z nas nie zwraca uwagi na kolor gąbki. Okazuje się, że jest to błąd, bo każdy z nich ma specjalne zastosowanie.

Jak myć naczynia?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta. W rzeczywistości zadanie to przerasta naprawdę sporo osób. Przede wszystkim do mycia naczyń należy używać gorącej wody. Nie dodawaj też zbyt dużej ilości płynu do naczyń- producent zazwyczaj radzi maksymalnie kilka kropli. Do zmywania naczyń używaj jednej przegrody w zlewie lub włóż do komory zlewu miskę. Pamiętaj o regularnej wymianie gąbki- jest dużym siedliskiem bakterii.

Kolor gąbki do mycia naczyń- Pyszności

Kolor gąbki do mycia naczyń- Pyszności

Kolory gąbek- czy mają znaczenie?

Podstawowym akcesorium do mycia jest oczywiście gąbka. Najczęściej można kupić ją w wielopaku. Gąbki różnią się od siebie kolorami. Mogłoby się wydawać, że ma to walory głównie estetyczne, to istnieje teoria, według której kolor ma znaczenie.

Kolor gąbki do mycia naczyń- Pyszności

Kolor gąbki do mycia naczyń- Pyszności

Odcień gąbki wskazuje na rodzaj powierzchni, do której może być ona zastosowana. Dotyczy to gąbek celulozowych, nie tych najtańszych z supermarketu. Do szklanych elementów, jak kieliszki czy szklanki, powinniśmy sięgnąć po gąbkę w kolorze żółtym. Najdelikatniejszą gąbką jest ta w kolorze niebieskim, dzięki czemu świetnie sprawdzi się do czyszczenia delikatnych naczyń, patelni oraz brytfanek. Jej struktura ochroni powierzchnię sprzętów przez zarysowaniami i zniszczeniem.
Do uporczywych zabrudzeń i przypaleń polecana jest gąbka w kolorze zielonym. Może ona rysować powierzchnie, więc nie używaj ich do delikatnych akcesoriów.

@zmalowana_mamaAle jak to?😅♬ Se Acabo (Remix) – The Beatnuts

Jaka gąbka jest uniwersalna?

Najbardziej uniwersalne są gąbki w kolorze czerwonym lub różowym. Mają „średnią” moc, dzięki czemu możesz użyć ich do mycia większości naczyń. Uważaj jednak przy szkle- może je zarysować.

Przepis na mięso w słoiku znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×