Makłowicz robi najlepszą zupę grzybową. Jego sekretem jest szczególny rodzaj grzybów
Jakich grzybów używasz do swojej zupy grzybowej? Jeśli nie masz jeszcze w tej kwestii wyrobionego zdania lub szukasz inspiracji do zmiany, to koniecznie zerknij do tego artykułu. Opisujemy w nim patent samego Roberta Makłowicza na idealną grzybową. A jest nim użycie konkretnych gatunków darów lasu...
17.10.2023 09:44
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Kiedy Robert Makłowicz pokazuje, jak przyrządzić jakiś kulinarny klasyk, to warto wytężyć słuch i odstawić inne zajęcia na bok. Popularny krytyk kulinarny wie o gotowaniu bardzo wiele, a już z całą pewnością ma świadomość tego, jak nie kaleczyć kultowych i regionalnych potraw. Pokazał to już zresztą podczas rozmowy o leczo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tym razem autor "Podróży kulinarnych" skupił się na zupie grzybowej. Cóż, jeśli nie teraz — gdy doniesienia z lasów są więcej niż optymistyczne — to kiedy indziej skoncentrować się na tej uwielbianej przez Polaków potrawie? Makłowicz udowodnił, że zupa ta będzie idealnie pyszna, jeśli do jej ugotowania wykorzystamy tylko jeden gatunek grzybów. Specjalista postawił na prawdziwki. Jego przepis na grzybową jest równie prosty, co genialny i nie brakuje w nim akcentów typowych dla Roberta Makłowicza. Spróbuj odnaleźć je w recepturze!
Zupa grzybowa według Roberta Makłowicza
Składniki:
- 500 g świeżych prawdziwków,
- 1 l wywaru warzywnego,
- 1 łyżka masła,
- 1 cebula,
- 1 łyżka mąki pszennej,
- 2 żółtka,
- 1/2 szklanki słodkiej śmietanki,
- 1 kieliszek porto,
- natka pietruszki,
- koperek,
- sól, pieprz.
Sposób przygotowania:
- Cebulę obierz z łupiny i posiekaj w kosteczkę. Następnie zeszklij ją na rozgrzanym w garnku maśle. Prawdziwki oczyść i pokrój, a następnie dodaj do cebuli. Zwiększ ogień i podduszaj przez około 10 minut.
- Cebulę i grzyby dopraw solą i pieprzem. Dodaj również mąkę, a następnie — stopniowo i cały czas mieszając — wlej do garnka przygotowany bulion. Gotuj 30 minut.
- Na koniec wlej do zupy kieliszek porto i wymieszaj. Śmietankę wymieszaj z żółtkami i tą mieszanką zabiel zupę. Pamiętaj, żeby robić to powoli i na niewielkiej mocy palnika.
- Koperek i natkę pietruszki posiekaj. Posyp nimi każdą podaną porcję zupy grzybowej. Smacznego!