Mielone będą lepsze od tych babcinych. Tylko dodaj 4 łyżki do mięsa
Mielone znów wyszły suche i twarde jak podeszwa? Jeśli raz na zawsze chcesz uporać się z problemem kruchych i nieapetycznych kotletów, wypróbuj ten domowy patent. Wystarczy jeden składnik, by nadać pulpetom delikatności i pulchności.
07.07.2023 19:11
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Nie trzeba cudów - wystarczy, że sięgniesz do kuchennej szafki. Koniec z wiórowatymi kotletami. Zaskocz domowników nową wersją popularnego dania. Do mięsnej masy zamiast namoczonej bułki dodaj kaszę mannę. To wystarczy, by mielone przestały kruszyć się na patelni. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak przygotować kotlety z tym składnikiem.
Zobacz także
Kotlety mielone z kaszą manną. Wyjdą idealnie miękkie i pulchne
Jednym z najbardziej znanych patentów na nadanie mielonym delikatności jest dodanie do nich kaszy manny. Ten niepozorny składnik świetnie "spulchni" kotlety, przez co będą niezwykle puszyste i soczyste. Ponadto, w kaszy mannie możecie również panierować mielone. Zasady są takie same, jak w przypadku panierowania w bułce tartej. Tak przyrządzone zachwycą chrupkością.
Ile kaszy manny dodać do kotletów mielonych? Wystarczą cztery łyżki produktu (ok. 45 gramów) na pół kilograma mięsa. Pamiętaj jednak, by do mięsnej masy nie dodawać suchej kaszy, a wcześniej ją ugotować i ostudzić. Tak przygotowaną przełóż do mielonego mięsa i połącz z resztą składników: jajkiem, przyprawami, smażoną cebulą i opcjonalnie małą łyżką smalcu (to dodatkowo spulchni mielone).
Co można dodać do kotletów mielonych zamiast bułki?
Jeśli chcesz przyrządzić kotlety mielone, a pod ręką nie masz bułki czy innego pieczywa do namoczenia, nic straconego. Zamienników tego produktu jest bez liku. Poza wcześniej wspomnianą kaszą manną, do masy mięsnej dodać możesz starte na drobnej tarce surowe ziemniaki. Wystarczy jeden średni kartofel na pół kilogram mięsa. Podobnie możesz zrobić również z cukinią.
Ciekawej faktury mielonym dodadzą otręby pszenne, owsiane czy żytnie. To świetne zamienniki bułki i doskonałe źródło błonnika, który wpływa na zdrowie jelit. Istnieją również receptury, w których zamiast namoczonego pieczywa do kotletów dodaje się ugotowaną kaszę gryczaną czy jęczmienną. Świetnym patentem jej również wykorzystanie białka jajka ubitego na sztywno. Ten składnik również zastąpi bułkę i nada mielonym przyjemnej delikatności.