Ogórki małosolne Ani Starmach mają wyjątkowy smak. Dodaje składnik, który wielu kojarzy się z rosołem
01.06.2023 09:52, aktual.: 01.06.2023 10:14
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ania Starmach zdradziła swój autorski przepis na ogórki małosolne. Jeden ze składników, które słynna kucharka wrzuca do słoika z warzywami, może cię zaskoczyć. Zobacz pełną recepturę i daj nam znać, co o niej sądzisz!
Dopracowany do perfekcji warsztat kulinarny Ani Starmach pozwala nam założyć, że jej przepisy nie są w najmniejszym stopniu przypadkiem, a przemyślanym zabiegiem, szlifowanym przez wiele lat pracy za sterami kuchni. Ta niepozorna - bo bezpretensjonalna, urocza i uprzejma - osoba zna się przecież na gotowaniu jak mało kto. Ania Starmach swoją wiedzę zdobywała nie tylko w nasłynniejszej kulinarnej szkole świata, Le Cordon Bleu, ale również na stażu we francuskiej, trzygwiazdkowej restauracji.
Dlatego też jeśli Ania Starmach mówi, żeby do ogórków małosolnych dodać jeszcze liście laurowe - to nie mamy powodu, żeby jej nie wierzyć. Pozwól więc, że zademonstrujemy ci teraz przepis gwiazdy polskiej sceny kulinarnej, a ty sam ocenisz, czy ma on ręce i nogi. My zamierzamy już wkrótce wcielić go w życie i jesteśmy pewni, że wszystko się powiedzie, a ogórki wyjdą smaczne jak nigdy. W końcu - jak swój przepis opisała Starmach - jest on "doskonałą zapowiedzią lata". Jak tu z tego nie skorzystać?
Ogórki małosolne według Ani Starmach
Składniki:
- 2 kg ogórków gruntowych (najlepiej nie za duże, jędrne i o cienkiej skórce - red.)
- 2.5 l wody
- 8 gałązek kopru
- 8 ząbków czosnku
- 3 liście laurowe
- 3 łyżki soli
Sposób przygotowania:
- Najpierw zagotuj wodę z dodatkiem trzech łyżek soli. Kiedy przyprawa się rozpuści, zdejmij garnek z ognia i poczekaj, aż solanka ostygnie. Powinna być letnia, kiedy będziesz nią zalewał ogórki.
- Ząbki czosnku obierz i przekrój w połówki. Ogórki gruntowe dokładnie umyj.
- Teraz przełóż połowę czosnku i kopru na dno glinianego naczynia. Na nich ułóż ogórki gruntowe i przykryj je drugą połową czosnku i kopru. Do naczynia wrzuć jeszcze liście laurowe.
- Całość zalej letnią solanką i przykryj talerzykiem. Po 24 godzinach ogórki małosolne są już gotowe do jedzenia, chociaż Ania poleca poczekać 3 dni - podobno wtedy są najlepsze. Smacznego!