Wirtualna Polska

Popularny napój znika z półek w Lidlu i Żabce. „Może być niebezpieczny”

Popularny napój znika z półek w Lidlu i Żabce. „Może być niebezpieczny”

Adobe Stock

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu ze sprzedaży popularnych napojów ze względu na ryzyko przedostania się do nich drobnych fragmentów plastiku. W związku z wydaniem przez GIS publicznego ostrzeżenia Żabka również zamieściła na swojej stronie istotny komunikat dla klientów. 

Wirtualna Polska

Jak przekazuje ostrzeżenie GIS, producent napojów – Firma Refresco – poinformował inspektorat o prewencyjnym, dobrowolnym wycofaniu z obrotu dwóch partii napoju Orangina. Istnieje bowiem ryzyko przedostania się do nich drobnych fragmentów plastiku. GIS dodaje, że organy urzędowej kontroli żywności prowadzą postępowanie wyjaśniające i monitorują proces wycofywania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: Która cola jest lepsza – zero czy zwykła? Znany dietetyk mówi wprost, którą by wybrał

Ostrzeżenie GIS: fragmenty plastiku w popularnych napojach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mowa konkretnie o produktach: Orangina Regular, 0,5 l (numer partii: 1324534, data minimalnej trwałości: 10.2023),  Orangina Regular, 1,4 l (numer partii: 1324048, data minimalnej trwałości: 10.2023) oraz dystrybuowanym przez Lidl napoju Freeway, Orange 20% soku, 2 l (numer partii: 1323818, data minimalnej trwałości: 26.08.2023).

W związku z wykryciem drobnych uszkodzeń w opakowaniach produktów Orangina podjęliśmy decyzję o dobrowolnym wycofaniu z rynku dwóch partii tego produktu. Stwierdziliśmy, że w jednostkowych przypadkach, w trakcie butelkowania napojów gwint butelki został lekko naruszony przed jej zakorkowaniem. W efekcie na zewnątrz butelki mogły znaleźć się niewielkie kawałki plastiku. Wada ta sprawia, że opakowanie nie spełnia naszych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ nie można wykluczyć, że drobny kawałek plastiku nie przedostanie się do napoju w czasie jego spożywania – czytamy w komunikacie producenta.

Ostrzeżenie GIS – z z półek znikają popularne napoje – Pyszności; Fot. gov.pl

Ostrzeżenie GIS – z z półek znikają popularne napoje – Pyszności; Fot. gov.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Firma Refresco dodaje, że wycofane zostały wyłącznie produkty wskazane w komunikacie. Inne pojemności i smaki Oranginy są dostępne w sprzedaży bez zmian. GIS dodał zaś, że sieć sklepów Lidl, dystrybuująca napój Freeway Orange, rozpoczęła procedurę wycofania wadliwej partii. Żabka (w której dostępny jest napój Orangina 0,5 l) również zamieściła na swojej stronie internetowej apel do klientów. Sieć poinformowała o wycofaniu artykułu ze sprzedaży i zwróciła się z prośbą o jego niespożywanie i wyrzucenie lub zwrot. Jak dodaje, produkt można zwrócić w sklepie, w którym napój został kupiony. Klienci mogą liczyć na odzyskanie kosztów zakupu.

Zobacz także nasz wielki TEST parówek z supermarketów. Sprawdziliśmy składy wszystkich:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×