PoradyPolacy podczas upałów piją ją na potęgę. Nie wiedzą, ile będą musieli za to zapłacić

Polacy podczas upałów piją ją na potęgę. Nie wiedzą, ile będą musieli za to zapłacić

Woda z tym dodatkiem może źle wpłynąć na pewien parametr zdrowotny
Woda z tym dodatkiem może źle wpłynąć na pewien parametr zdrowotny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Farknot Architect

29.05.2024 07:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Im jest cieplej na zewnątrz, tym częściej sięgamy po ten napój. Woda z cytryną — zwłaszcza zimna — smakuje rewelacyjnie, ale jej picie wiąże się z pewnym ryzykiem. I to takim, które w pewnym momencie może nas zdrowo uderzyć po kieszeni...

Picie wody to samo zdrowie. O tym prostym fakcie wie każdy lekarz, dietetyk, a nawet dziecko z przedszkola. Dlaczego w takim razie dodawanie do niej cytryny — również bardzo zdrowego, pełnego witamin naturalnego produktu — może sprawić, że napój ten może nam zaszkodzić? Cóż, nie zrobi tego w normalnym tych słów znaczeniu. A jednak skutki mogą być rzeczywiście opłakane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Woda z cytryną — jak to działa?

Dbanie o odpowiednie nawodnienie latem to rzecz podstawowa. Tymczasem woda z cytryną dba jeszcze o kilka aspektów zdrowotnych. Stymuluje układ trawienny do lepszego działania, a także wykazuje właściwości detoksykujące. Zakosztowanie witaminy C z takiej wody to także stymulacja syntezy kolagenu, przeciwdziałanie trądzikowi czy szybsze gojenie ran. Mówiąc w skrócie: dobry wpływ na skórę. A jednak zaryzykujemy tu tezę, że taki płyn może wcale nie dodać nam "piękności"...

Woda z cytryną? Lepiej uważaj

Jak to w życiu bywa, we wszystkim musi być jakiś haczyk, drugie dno. I tak samo jest w przypadku wody z cytryną. Okazuje się, że ten zdrowy napój może wpłynąć naprawdę źle na... stan twojego uzębienia. Obecny w cytrynie kwas wyraźnie rozmiękcza szkliwo; zęby stają się słabsze i bardziej wrażliwe na ciepło i zimno. Na takiej nadwrażliwości może się zresztą nie skończyć, bo picie wody z cytryną może spowodować pojawienie się na zębach zielonych plamek.

Woda z cytryną źle wpływa na stan zębów
Woda z cytryną źle wpływa na stan zębów© Canva | Solod_sha

Jak pić wodę z cytryną?

Woda z cytryną to zdrowy napój — nie można tego kwestionować. Jedyną wadą jego picia jest negatywny wpływ na zęby. Czy to oznacza, że po taki płyn w ogóle nie można sięgać? Według specjalistów można, ale sposobem. Najlepiej "na raz" - bez zbędnego przedłużania i narażania zębów na działanie kwaśnego płynu — lub przez słomkę. Taka profilaktyka powinna wystarczyć. Taka i oczywiście regularne wizyty u dentysty!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także