Pomoże uporać się ze wstydliwym problemem. Żuj plasterek po każdym posiłku
Wystarczy niewielki kawałek popularnego i zdrowego warzywa, byś mógł zapomnieć o wzdęciach po obiedzie. Kiedy dowiesz się, jak działa, już zawsze będziesz dbał o to, by chociaż jeden korzeń zawsze znajdował się w twoim domu. Mamy dobre wieści; nie wykosztujesz się na niego, bo cały kilogram kosztuje mniej, niż jeden środek z apteki.
30.05.2023 21:36
Wzdęcia to częsta dolegliwość, skutecznie odstraszająca nas od cieszenia się posiłkiem ze znajomymi. Zaburzona motoryka jelit powoduje nieprzyjemnie uczucie powiększenia obwodu brzucha, skurcze i oczywiście inne — te najbardziej wstydliwe — objawy. Niektórzy przeciwdziałają wzdęciom przy pomocy ziołowych herbatek albo udaniem się do apteki i wykosztowaniem na leki przynoszące ulgę. Jest jednak jeszcze jedna alternatywa — prosta, przyjemna, szybka, nieangażująca i bardzo dyskretna.
Imbir na wzdęcia
Skoro kowboje mogli bez opamiętania żuć przy stole tytoń, to dlaczego my nie możemy nieco ich ponaśladować, tylko w zdecydowanie zdrowszy sposób? Plasterek imbiru, w przeciwieństwie do tytoniu, nie pokryje zębów żółtym nalotem, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na trawienie. Dzięki niemu pozbędziesz się wzdęć, zniwelujesz zgagę, a nawet poradzisz sobie z nieświeżym oddechem.
Te wyjątkowe zalety imbiru pochodzą z jego dobroczynnego wpływu na układ pokarmowy. Niewielki plasterek imbiru zwiększy wydzielanie śliny i soków żołądkowych, co z kolei przełoży się na efektywność trawienia. To jednak nie wszystko. Poza tymi wspaniałymi funkcjami imbir jest też polecany osobom dbającym o smukłą sylwetkę. Wyjątkowo dobrze działa na redukcję tkanki tłuszczowej z dolnych partii brzucha.
Ciężko o coś zdrowszego od imbiru
Kiedy już żucie plasterka imbiru po obiedzie stanie się twoim nawykiem, istnieje też duże prawdopodobieństwo, że już na dobre zatracisz się w tym ultrazdrowym warzywie. Powiedzieć, że warto, to nie powiedzieć nic. Imbir uchodzi bowiem za jeden z najzdrowszych produktów na świecie. Nie tylko reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi, ale również łagodzi migreny, działa przeciwzapalnie, łagodzi bóle stawów i menstruacyjne. To jedno z najczęściej polecanym warzyw podczas infekcji górnych dróg oddechowych.
Niestety imbir nie powinien być spożywany przez wszystkich. Ze względu na jego specyficznie działanie i skład, unikać powinny go osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, hemofilię, niedowagę, wrzody żołądka lub dwunastnicy. Nie zaleca się go również kobietom w ciąży, bo może spowodować skurcze macicy, a co za tym idzie — przedwczesny poród.