PrzepisDania głównePlacki ziemniaczane faszerowane indykiem. Jak zrobić placki w innym wydaniu?

Placki ziemniaczane faszerowane indykiem. Jak zrobić placki w innym wydaniu?

Placki ziemniaczane faszerowane indykiem. Jak zrobić placki w innym wydaniu?
Pyszności
13.01.2022 08:00, aktualizacja: 16.01.2022 13:47

Placki ziemniaczane faszerowane indykiem to pyszny przepis na placki w nietypowym wydaniu. Przygotuj te danie w swoim domu i zaskocz swoich gości!

Placki ziemniaczane faszerowane indykiem – jak zrobić?

Każdy ma swój patent na placki ziemniaczane. Od dawna trwają kłótnie: ze śmietaną czy z cukrem? Gulasz czy sos grzybowy?

Dzisiaj rozwiewamy wątpliwości i serwujemy coś, czego jeszcze nie było – przepis na placki ziemniaczane faszerowane indykiem.

Ziemniaki do tego przepisu przygotowaliśmy w robocie kuchennym marki Philips.

Przepis na placki ziemniaczane faszerowane indykiem jest bardzo prosty i bardzo szybki. Zamiast smażyć kilka małych placków, przygotowujemy jednego dużego. Mniej czasu przy gotowaniu, to więcej czasu na relaks. Uwielbiamy takie przepisy!

Składniki

Indyk i marynata – składniki

  1. 5 plastrów piersi z indyka
  2. 3 łyżki oliwy z oliwek
  3. 1 łyżeczka słodkiej papryki
  4. 1/2 łyżeczki pieprzu
  5. 1 łyżeczka czosnku granulowanego
  6. 1 łyżeczka soli
  7. 1 łyżeczka ziół prowansalskich

Placek ziemniaczany – składniki

  1. 6-8 ziemniaków
  2. 3 jajka
  3. 1/3 szklanki mąki
  4. 1 łyżeczka soli
  5. 1/2 łyżeczki pieprzu
  6. 1 łyżeczka czosnku granulowanego
  7. 1 łyżeczka oregano
  8. 1 łyżeczka suszonej cebuli

Przygotowanie i marynowanie indyka na placki ziemniaczane faszerowane indykiem

Pracę nad przepisem na placki ziemniaczane faszerowane indykiem rozpocznij od przygotowania indyka.

Jeśli kupisz go w jednym, dużym kawałku, podziel go najpierw na 2-3 cm plastry. Następnie przełóż kawałki mięsa na deskę do krojenia, po czym przykryj folią spożywczą. Dopiero teraz rozbij każdy element przy pomocy tłuczka do mięsa.

Obraz

Jeśli nie chcesz, aby deska przemieszczała się po całym blacie podczas rozbijania mięsa, pomiędzy deską a blatem kuchennym ułóż nawilżoną ściereczkę kuchenną lub ręcznik papierowy. To rozwiązanie skutecznie unieruchomi deskę do krojenia, dzięki czemu przygotowanie indyka będzie o wiele prostsze.

Po drugie, przykrywając kawałki mięsa folią spożywczą, masz pewność, że w mięsie nie powstaną dziury oraz prześwity. Co więcej, plastry indyka nie przykleją się do tłuczka, dzięki czemu nie będziesz mieć dodatkowej pracy przy czyszczeniu.

Rozbite kawałki indyka przełóż do miski, po czym dodaj do niej oliwę z oliwek, słodką paprykę, pieprz, czosnek, sól oraz zioła prowansalskie. Dokładnie wymieszaj, aby mięso dobrze połączyło się z oliwą i przyprawami. Tak powstają nasze placki ziemniaczane faszerowane indykiem.

Obraz

Następnie przykryj miskę folią spożywczą i odstaw do lodówki, po czym przejdź do kolejnego etapu pracy nad przepisem.

Masa na placki ziemniaczane faszerowane indykiem

Teraz przygotuj ziemniaki na chrupiące placki ziemniaczane faszerowane indykiem.

Umyj i obierz ziemniaki, po czym podziel je na mniejsze kawałki w robocie kuchennym. Dzięki temu rozwiązaniu przygotujesz ziemniaki w prosty i szybki sposób.

Przygotowane warzywa przerzuć do dużej miski. Następnie dodaj do środka: mąkę pszenną, jajka, sól, pieprz, czosnek, oregano i suszoną cebulę. Dokładnie wymieszaj składniki przy pomocy zwykłej łyżki stołowej lub kuchennej łopatki.

Obraz

Na palniku ustaw dużą patelnię. Rozgrzej olej, po czym przy pomocy łyżki uformuj placek z ziemniaczanej mieszanki. Musi być on nieco większy od indyka. Na wierzchu ziemniaków ułóż wspomniane wcześniej mięso w przyprawach i przykryj kolejną warstwą ziemniaków. Tak przygotowane placki ziemniaczane faszerowane indykiem smaż na patelni ok. 5 minut z każdej strony, aż się zarumienią.

Obraz

Pieczenie i podanie

Podsmażone placki ziemniaczane faszerowane indykiem przełóż na formę do pieczenia wyłożoną

Placki ziemniaczane z indykiem – czas pieczenia. Piecz je przez 45 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza. Do tego zadania wykorzystaj program "góra-dół".

Obraz

I to wszystko! Jak sama widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby przygotować pyszną ucztę dla całej rodziny. Danie podawaj od razu po wyjęciu z piekarnika, ponieważ na ciepło smakuje najlepiej!

Obraz

A jeśli szukasz więcej ciekawych inspiracji na pyszny obiad, zapraszamy do naszej bogatej bazy z przepisami. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także