Niezwykłe burgery z jajkiem w dziurce

Poniżej zobaczysz przepis na przyrządzenie niezwykłych burgerów z jajkiem, serem, sałatą i pomidorkami koktajlowymi.

Niezwykłe burgery z jajkiem w dziurce
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Niezwykłe burgery z jajkiem w dziurce
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Ze zmielonej wołowiny uformuj 2 placki. Za pomocą szklanki wyciśnij środek każdego placka. Wyciśnięte środki uformuj w pierścień, tak samo jak 2 pozostałe kawałki mięsa. Powstałe krążki z obydwóch stron przypraw solą i pieprzem.
  Ze zmielonej wołowiny uformuj 2 placki. Za pomocą szklanki wyciśnij środek każdego placka. Wyciśnięte środki uformuj w pierścień, tak samo jak 2 pozostałe kawałki mięsa. Powstałe krążki z obydwóch stron przypraw solą i pieprzem.
 2. Rozgrzej patelnię, a następnie wrzuć na nią masło. Kiedy się roztopi, włóż na patelnię krążki z mięsa mielonego. Smaż przez 2 minuty, a następnie przewróć na drugą stronę. Do środka każdego krążka wbij po 1 jajku i przypraw je z wierzchu solą i pieprzem. Przykryj patelnię pokrywką. Kiedy białka się zetną, zdejmij pokrywkę i na każdym kawałku mięsa połóż po 1 plastrze sera żółtego. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
  Rozgrzej patelnię, a następnie wrzuć na nią masło. Kiedy się roztopi, włóż na patelnię krążki z mięsa mielonego. Smaż przez 2 minuty, a następnie przewróć na drugą stronę. Do środka każdego krążka wbij po 1 jajku i przypraw je z wierzchu solą i pieprzem. Przykryj patelnię pokrywką. Kiedy białka się zetną, zdejmij pokrywkę i na każdym kawałku mięsa połóż po 1 plastrze sera żółtego. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
 3. Każdą bułkę przekrój na pół. Do każdej z nich włóż po 1 plastrze sałaty, plastry pomidorków koktajlowych i po 1 kawałku mięsa.
  Każdą bułkę przekrój na pół. Do każdej z nich włóż po 1 plastrze sałaty, plastry pomidorków koktajlowych i po 1 kawałku mięsa.
 4. Nasmaruj połówki bułek mieszanką majonezu z ostrym sosem i przykryj burgery.
  Nasmaruj połówki bułek mieszanką majonezu z ostrym sosem i przykryj burgery.
 5. I gotowe. Smacznego!
  I gotowe. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×