Mumia – ciekawe przekąski z ciasta francuskiego

mumie

Ciekawe przekąski z ciasta francuskiego zawsze się przydadzą! Nie inaczej jest w Halloween, kiedy przy jego pomocy możemy stworzyć urocze mumie dla dzieci. Będą zachwycone!

Zobacz także: Dyniowe brownie na Halloween

Mumia - ciekawe przekąski z ciasta francuskiego10
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Mumia - ciekawe przekąski z ciasta francuskiego
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Połącz w misce: pokrojony drobno filet z indyka, małe kawałki papryki i passatę pomidorową.
  Połącz w misce: pokrojony drobno filet z indyka, małe kawałki papryki i passatę pomidorową.
 2. Nie zapomnij także o przyprawach. W misce powinna znaleźć się bazylia, rozmaryn, pieprz, sól i czosnek granulowany. Dokładnie wymieszaj.
  Nie zapomnij także o przyprawach. W misce powinna znaleźć się bazylia, rozmaryn, pieprz, sól i czosnek granulowany. Dokładnie wymieszaj.
 3. Z ciasta francuskiego wydziel prostokąty (3/4 ciasta). Resztę zachowaj na póżniej.
  Z ciasta francuskiego wydziel prostokąty (3/4 ciasta). Resztę zachowaj na póżniej.
 4. Prostokąty przełóż do formy do pieczenia. Na każdym kawałku rozprowadź wcześniej przygotowany farsz. Ciasto które zostało, potnij na mniejsze kawałki i ułóż na wierzchu farszu, tworząc plecionkę. Przed włożeniem do piekarnika, posmaruj każdy element roztrzepanym jajkiem.
  Prostokąty przełóż do formy do pieczenia. Na każdym kawałku rozprowadź wcześniej przygotowany farsz. Ciasto które zostało, potnij na mniejsze kawałki i ułóż na wierzchu farszu, tworząc plecionkę. Przed włożeniem do piekarnika, posmaruj każdy element roztrzepanym jajkiem.
 5. Przekąski piecz ok. 18 minut (temp. 180 stopni Celsjusza). Ostudzone mumie udekoruj przy pomocy cukrowych oczu i świeżych listków bazylii.
  Przekąski piecz ok. 18 minut (temp. 180 stopni Celsjusza). Ostudzone mumie udekoruj przy pomocy cukrowych oczu i świeżych listków bazylii.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×