Tęczowe pucharki z galaretką, mlekiem skondensowanym i bitą śmietaną

Tęczowe pucharki- Pyszności

Tęczowe pucharki z kolorowymi galaretkami i bitą śmietaną to idealna propozycja na lekki, pyszny deser. Schłodzone pucharki świetnie sprawdzą się na upalne dni. Ich przygotowanie nie jest skomplikowane, wymaga jedynie cierpliwości- każda warstwa musi osobno stężeć. Warto jednak poświęcić trochę czasu, bo ten deser robi po prostu furorę. Sprawdzi się na kinderbalach i letnich przyjęciach.

Kolorowe galaretki to smak naszego dzieciństwa. Takie desery są tanie i proste w przygotowaniu, a efekt końcowy natychmiastowo wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Jak zrobić warstwowe galaretki? Najlepiej zabrać się za to dzień wcześniej!

Przepis krok po kroku znajdziesz na naszym kanale YouTube:

 

Tęczowe pucharki z galaretką- składniki

  • Galaretka owoce leśne
  • Galaretka niebieska
  • Galaretka agrestowa
  • Galaretka cytrynowa
  • Galaretka brzoskwiniowa
  • 450 ml mleka skondensowanego
  • 900 ml kefiru
  • 30 g żelatyny
  • 200 ml śmietanki 30% (do dekoracji)

Przepis krok po kroku:

Do miski przelej kefir i dodaj skondensowane mleko. Całość dokładnie wymieszaj i podziel na sześć części. Dodaj do każdej  żelatynę i ponownie wymieszaj.

Tęczowe pucharki- Pyszności

Zawartość jednej miseczki, żeby żelatyna się rozpuściła. Pamiętaj o tym, aby nie zagotowywać masy. Gdy żelatyna już się rozpuści, rozlewamy zawartość do pucharków, tworząc pierwszą warstwę. Wkładamy do lodówki, aby masa stężała.

Następnie rozpuszczamy pierwszą galaretkę w gorącej wodzie, przestudzamy i wlewamy do pucharków z już stężałą warstwą mleczną. Ponownie wkładamy do lodówki na ok. 1 godzinę. Im grubsze warstwy będziesz robić, tym dłużej galaretka będzie tężała. Następnie dolewamy kolejną warstwę śmietankową z żelatyną (pamiętaj, żeby ją podgrzać wcześniej) i kolejną galaretkę. Ponownie dodaj białą warstwę.

Tęczowe pucharki- Pyszności

Powtarzaj naprzemiennie: galaretka-biała masa. Dzięki temu powstanie piękny, tęczowy deser. Możesz wybrać dowolne smaki i kolory galaretek. Im więcej- tym lepiej! Kolory układamy tak jak kolory tęczy.  Pamiętaj, żeby każdą warstwę osobno chłodzić i wstawiać do lodówki- inaczej mogą się przemieszać. To pracochłonny, ale łatwy deser. Całość udekoruj bitą śmietaną.

Tęczowe pucharki- Pyszności

Nasze tęczowe desery są już gotowe. Prawda, że prezentują się po prostu bajkowo? Smacznego!

Tęczowe pucharki- Pyszności

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×