Zła wiadomość dla fanów Burgera Drwala. Jedna wersja kanapki nie będzie już dostępna

Burger Drwala powraca! Przedpremierowo jest już dostępny w wybranych lokalach, ale już 24 listopada trafi do wszystkich restauracji McDonald’s.

Zobacz: Burger Drwala- prosty przepis do przygotowania w domu

Kanapka Drwala- kalorie i składniki

Co roku pojawienie się kanapki Drwala wywołuje spore poruszenie. Fani ustawiają się w długich kolejkach, niejednokrotnie paraliżując ruch. Wszyscy już zacierają ręce, żeby spróbować kultowego burgera!

Nie jest to jednak lekka przyjemność. W jednej kanapce jest prawie 1000 kcal!
Zawartość tłuszczu w kanapce wynosi 52%, 30% to węglowodany. Białka jest tylko 18%. Żeby spalić jednego burgera trzeba udać się na pięciogodzinny spacer, pływać intensywnie przez prawie 2 godziny alboleżeć 35 godzin 😉

Burger Drwala ile kosztuje?

McDonald’s

Jednym z powodów, dla których fast foody cieszą się od lat niesłabnącą popularnością jest cena. To właśnie ona w głównej mierze ma przyciągać gości.
W zeszłym roku za klasyczną wersję kanapki Drwala trzeba było zapłacić 16,90 zł. W zestawie z frytkami i napojem trzeba było zapłacić 23-25 zł.
Jak będzie w tym roku? Z powodu rosnącej inflacji można się spodziewać, że cena będzie wyższa. McDonald’s jest jednak gigantem na rynku i drastyczna zmiana ceny byłaby dla nich marketingowym strzałem w kolano.

W tym roku za kanapkę Drwala bez zestawu zapłacimy 17,40 zł. Nieco droższa jest wersja z żurawiną (17,90 zł). Podwójny burger Drwala to wydatek rzędu 20.90 zł.

Nowe opakowania w McDonald’s

W tym roku znana sieć zmieniła szatę graficzną opakowania znanej kanapki. Nawiązuje do zimowej pory, a na białych kartonikach widnieje niebiesko-błękitny napis z nazwą kanapki.

Zabrakło uwielbianej kanapki

Burger Drwala występuje w kilku wersjach: z żurawiną, kurczakiem, klasyczny, na ostry i podwójny. Zabrakło jednak znanej i lubianej wersji: wege.
Fani są niezadowoleni i w licznych komentarzach domagają się powrotu kanapki Drwala w wersji wege. Nic w tym dziwnego, bo w przypadku, gdy ktoś rezygnuje z jedzenia mięsa, to oferta znanej sieci jest niezbyt bogata.

Masz w planach zjedzenie kultowej już kanapki? Jaką wersję wybierasz dla siebie?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×