PoradyZwróć uwagę w czasie zakupów. Bosacka radzi, jak wybrać dobrą sałatę

Zwróć uwagę w czasie zakupów. Bosacka radzi, jak wybrać dobrą sałatę

Katarzyna Bosacka pokazała, jak wybierać najlepszą sałatę
Katarzyna Bosacka pokazała, jak wybierać najlepszą sałatę
Źródło zdjęć: © Canva, Facebook | Kanawa_Studio, Katarzyna Bosacka
28.02.2024 13:05

Specjalistka od tanich i rozsądnych zakupów Katarzyna Bosacka tym razem wzięła pod lupę sałatę. Na co zwrócić uwagę podczas jej kupowania? I w jaki sposób przechowywać ją w domu, żeby długo zachowała świeżość? To garść porządnych porad prosto od mistrzyni świadomości konsumenckiej!

Wszyscy znamy ten scenariusz. W sklepie zauważamy sałatę, która wygląda na świeżą i jędrną, by później, już w domu, doświadczyć przykrego uczucia rozczarowania. Sałata, która już po krótkim czasie zaczyna więdnąć, tracić barwę i smak, to zły znak: oznaka tego, że warzywo wcale nie było tak świeże, jak się wydawało. Jak do tego doszło? Cóż, prawdopodobnie podczas wyboru sałaty pominęliśmy pewien drobny szczegół. To właśnie o nim opowiedziała ostatnio Katarzyna Bosacka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeden szczegół, wielka różnica

Według wytycznych Katarzyny Bosackiej — a jest to osoba, której w kwestii wyboru produktów spożywczych można zaufać — kupując sałatę, należy przyjrzeć się nie tylko liściom, lecz również podstawie warzywa. To właśnie trzon okazuje się doskonałym wyznacznikiem świeżości.

Na co dokładnie zwrócić uwagę? Oczywiście na kolor. Jeśli trzon sałaty jest jasny, bez plam, przebarwień i innych niepokojących zjawisk, warzywo jest świeże i tę świeżość będzie trzymało znacznie dłużej. Ciemna, brązowa podstawa sałaty to natomiast znak, że warzywo swoje najlepsze czasy ma już za sobą. To właśnie taka sałata najszybciej zwiędnie. Nie oznacza to jednak, że jeśli nie zadbamy o prawidłowe warunki przechowywania, to sałaty o jasnym trzonie to nie spotka.

Najlepsza sałata to taka, która ma zielone, jędrne liście i jasny trzon
Najlepsza sałata to taka, która ma zielone, jędrne liście i jasny trzon© canva | PosiNote

Jak przechowywać sałatę?

Katarzyna Bosacka zdradziła również swój sposób na odpowiednie przechowywanie sałaty. Co zrobić, żeby warzywo długo pozostało świeże, a liście — zielone i jędrne? To bardzo proste. Najpierw należy umyć sałatę pod zimną, bieżącą wodą. Następnie należy ją osuszyć ręcznikiem papierowym. Wszelkie liście (również trzon) z przebarwieniami należy odciąć już zawczasu.

Następnie Bosacka przypomina, że sałaty nie można przechowywać w folii, która przyspieszy proces skraplania pary. Zamiast tego sałatę należy zawinąć w czystą ściereczkę lub ręcznik papierowy, a potem przełożyć do pojemnika. Warzywo powinno być przechowywane w temperaturze od 3 do 5 stopni, dlatego trzymamy je tylko i wyłącznie w lodówce. Tylko tyle — i aż tyle!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także