Biało-czerwona zupa w kremowej postaci. Rozgrzewająca i piękna jednocześnie
Wielkimi krokami zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji w kuchni Pyszności powstała wyjątkowa zupa w patriotycznych barwach. Coś pięknego i smacznego jednocześnie!
10.11.2023 | aktual.: 11.11.2023 15:21
Już w najbliższy weekend będziemy obchodzić święto Niepodległości. Z tej okazji odbędzie się wiele uroczystości patriotycznych. Jest to też dobry moment, aby barwy narodowe pojawiły się również w kuchni. W jaki sposób? Już tłumaczę!
Otóż 11 listopada możesz zaskoczyć swoich bliskich genialną zupą utrzymaną w biało-czerwonej kolorystyce. Co więcej, kombinacja smaków podbije serce nawet największego niejadka. Pyszna zupa w postaci kremu skutecznie rozgrzewa. Jest to więc sprawdzony patent na ciepły posiłek po rodzinnym spacerze. Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała, że bohaterka tego przepisu świetnie się też prezentuje. Już od samego patrzenia można zgłodnieć w mgnieniu oka!
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tej pysznej zupy nie może zabraknąć na rodzinnym obiedzie z okazji święta Niepodległości. Świetnie smakuje i pięknie się prezentuje!
Składniki:
Czerwona warstwa:
- 5 łyżek oliwy z oliwek,
- 2 ząbki czosnku,
- 800 g obranych pomidorów,
- 2 marchewki,
- 1,5 litra bulionu warzywnego,
- 50 g koncentratu pomidorowego,
- 1 łyżka soli.
Biała warstwa:
- 2 łyżki masła,
- 1 duża cebula,
- 1 mały kalafior,
- 2 duże ziemniaki,
- 1,5 litra bulionu warzywnego,
- 1 łyżka soli.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania czerwonej warstwy. W tym celu na palniku ustawiam garnek z oliwą z oliwek. Następnie wrzucam do środka obrane ząbki czosnku oraz wcześniej obrane i podzielone na mniejsze części pomidory.
Krok 2. Jako kolejne składniki do garnka trafiają obrane i pokrojone na mniejsze kawałki marchewki oraz domowej roboty bulion warzywny.
Krok 3. Nie zapominam też o soli i koncentracie pomidorowym. Mieszankę gotuję przez 20 minut, do chwili, aż warzywa są idealnie miękkie. Następnie blenduję zawartość garnka. I czerwony krem jest już gotowy!
Krok 4. Ponownie ustawiam garnek na palniku. Tym razem jednak w środku jako pierwszy składnik pojawia się masło. Następnie dodaję obraną i pokrojoną na mniejsze kawałki cebulę oraz ziemniaki. Je również wcześniej obieram i dzielę na mniejsze części.
Krok 5. Wśród składników w tej części przepisu nie może zabraknąć kalafiora, którego wcześniej dzielę na mniejsze różyczki, soli oraz domowej roboty bulionu warzywnego.
Mieszankę gotuję ok. 20 minut, po czym blenduję na gładki krem, jak w przypadku pierwszej zupy.
Krok 6. Obie zupy przelewam do osobnych dzbanków. Po czym wypełniam nimi jednocześnie każdy talerz. Dzięki tej metodzie udaje mi się uzyskać efekt dwukolorowej zupy. Smacznego!