Czy pierogi przed mrożeniem trzeba gotować? Rozwiązujemy odwieczną zagadkę, koniecznie pamiętaj o 1 zasadzie

Pierogi to nasze flagowe danie. Często w ich robienie zaangażowana jest cała rodzina. Jedni robią ciasto, inni nakładają farsz i zaklejają, inni gotują. W takiej sytuacji łatwo zrobić ich ogromną ilość, z którą nie wiadomo co zrobić. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zamrożenie, lecz wiele osób nie wie, jak się za to zabrać. Poniżej wszystko wyjaśniamy. 

Pierogi uwielbia praktycznie każdy Polak, dlatego nikogo nie powinna dziwić ich ogromna popularność. W dzisiejszych czasach w każdym domu znajduje się zamrażalnik, który znacznie ułatwia pracę w kuchni. Jak wykorzystać go do sprawnego mrożenia pierogów? Z naszym poradnikiem nie będziesz miał żadnych kłopotów.

Jak mrozić pierogi?

Sklejanie pierogów-Pyszności; Foto: Canva

Jak mrozić pierogi?

Najważniejszą zasadą jest to, by gotowe pierogi ułożyć tak, aby żaden się nie stykał. Najlepiej umieścić je na tacce, którą wyłożyliśmy papierem do pieczenia i w takiej pozycji wsunąć ja do szuflady w zamrażalce. Po dwóch dniach możemy przełożyć je do woreczków foliowych. Teraz na pewno nam się nie skleją. Pamiętaj o tym, aby dokładnie zamknąć opakowanie, w którym przechowujesz pierogi. Możesz je mrozić nawet do 3 miesięcy.

Czy można mrozić surowe pierogi?

W tej kwestii spiera się wiele gospodyń domowych. Jedne chcą gotować pierogi przed zamrożeniem, inne ich nie gotują. Surowe pierogi możemy mrozić. Ważne jest to, aby przed zamrożeniem nie leżały zbyt długo na stolnicy, ponieważ zeschnięte będą rozpadać się w czasie gotowania. .

Jak mrozić pierogi?

Pierogi-Pyszności; Foto: Canva

Jak rozmrażać pierogi?

Pierogów nie musimy rozmrażać, wystarczy, że wrzucimy je do gotującej się wody z solą. Powinny się gotować 2 minuty od wypłynięcia na powierzchnię. Gdy woda ponownie zawrze, odcedzamy pierogi i możemy podawać je całej rodzinie z ulubionymi dodatkami. Warto opisać woreczki z pierogami, aby wiedzieć jaki farsz znajdziemy w środku, a także mieć pewność kiedy zostały przygotowane.

Jeśli jesteś fanem pierogów, to dobrze trafiłeś. Mamy na to danie 5 sposobów. Dokładny przepis krok po kroku znajdziesz na naszym YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×