Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki raz na zawsze? Naturalne, tanie metody

Wracasz głodny do domu, otwierasz lodówkę i wita cię nieprzyjemny zapach. Natychmiast tracisz apetyt. Jak pozbyć się raz na zawsze brzydkiego zapachu z lodówki? Z przyjemnością odpowiemy na to pytanie!

Utrzymuj lodówkę w czystości!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki

pixabay.com

Dzięki lodówce nasza żywność może dłużej cieszyć się świeżością. Jednak jak każde urządzenie kuchenne, tak i lodówkę, należy utrzymywać w czystości. W przeciwnym razie narazimy się na nieprzyjemny zapach, a nawet rozwój szkodliwych dla naszego organizmu bakterii i pleśni.

W związku z tym warto co jakiś czas sprawdzić termin ważności produktów znajdujących się w lodówce oraz wyczyścić urządzenie. Lodówkę bardzo łatwo umyjesz wodą z mydłem i niewielką ilością sody oczyszczonej. Następnie przetrzyj ją delikatnie wilgotną ściereczką i pozostaw otwartą na pół godziny, aż wyschnie.

Pamiętaj, aby przed myciem lodówki, wyjąć wszystkie znajdujące się w niej produkty oraz odłączyć ją z prądu!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Lodówkę należy myć co najmniej raz w miesiącu. Jednak nie zawsze umycie tego urządzenia, usunie również brzydki zapach. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które warto zastosować.

  • Użyj kawy
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki

pixabay.com

Jedyne co musisz zrobić to postawić w lodówce naczynie z mieloną kawą. Produkt ten świetnie pochłonie brzydkie zapachy. Oprócz tego, za każdym razem, gdy otworzysz lodówkę, jej wnętrze będzie witało cię przyjemnym, orzechowym zapachem.

  • Użyj cytryny

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki

Cytryna idealnie zneutralizuje nieprzyjemną woń z lodówki. Przekrój cytrynę na pół, a następnie ułóż jedną połówkę na małym talerzyku i postaw go na półce w lodówce.

Cytryna wspaniale odświeży zapach twojej lodówki. Pamiętaj, że po paru dniach owoc należy wymienić na świeży. W przeciwnym razie,cytryna może zacząć pleśnieć.

  • Użyj sody oczyszczonej

pixabay.com

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Okazuje się, że świetnie poradzi sobie również z niechcianymi zapachami. Sodę oczyszczoną wsyp do małej miseczki, a następnie wstaw ją do lodówki.

  • Użyj octu

ocet spirytusowy

Jest to kolejny, skuteczny sposób na nieprzyjemną woń z lodówki. Wlej niewielką ilość octu do miseczki. Następnie połóż naczynie na półce w lodówce. Ocet rewelacyjnie zneutralizuje brzydki zapach.

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×