PoradyTen niepozorny owoc może uratować każdą przesoloną zupę. Efekt zauważysz natychmiast

Ten niepozorny owoc może uratować każdą przesoloną zupę. Efekt zauważysz natychmiast

Jak uratować za słoną zupę? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak uratować za słoną zupę? - Pyszności; Foto Canva.com
29.12.2022 07:55

Niejednokrotnie zdarza nam się przesolić gotowane przez nas potrawy. Najczęściej zdarza się to w przypadku zup. Uratowanie takiego dania oczywiście jest możliwe, ale wymaga odpowiednich "zabiegów". Poznaj patent, w którym możesz wykorzystać popularny owoc. Jak uratować za słoną zupę? To bardzo proste!

Jak uratować za słoną zupę? Wrzuć do niej popularny polski owoc!

Chyba każdemu zdarzyło się przynajmniej raz w życiu przesolić ulubioną zupę. Nadmierną ilość soli można zniwelować w bardzo prosty sposób. I wcale nie trzeba wrzucać tu obranego ziemniaka, ale owoc, który jest dostępny w każdym sklepie i na pewno w każdym polskim domu. Jak uratować za słoną zupę? Wystarczy, że obierzemy jedno duże jabłko, pokroimy je na kawałki i wrzucimy do gotującej się zupy. Wystarczy zaledwie 10 minut, by ten właśnie owoc wchłonął nadmiar soli. Po tym czasie należy wyjąć owoc z zupy i sprawdzić jej smak.

Jak dodawać śmietanę do zupy - Pyszności; Foto: Pexels
Jak dodawać śmietanę do zupy - Pyszności; Foto: Pexels

Pamiętaj, by jabłko w zupie nie gotowało się dłużej niż wskazane 10 minut. Po tym czasie, owoc może stracić swoją konsystencję, a zupa nabierze jabłkowego posmaku.

Co jeszcze zrobić i jak uratować za słoną zupę?

Okazuje się, że jabłko nie jest jedynym kołem ratunkowym na przesoloną zupę. Gdy akurat nie masz go pod ręką, to z powodzeniem możesz użyć innych praktycznych metod, które pozwolą nadać naszej zupie właściwego smaku. Jak uratować za słoną zupę? Wystarczy, że:

  • wrzucisz do niej obranego surowego ziemniaka - to najstarszy i najprostszy sposób; pamiętaj, by wrzucić go w całości i wyjąć po 10 minutach gotowania;
  • dodasz większą ilość śmietany, jogurtu lub mleka - zabielenie zupy na pewno złagodzi jej smak;
  • wrzucisz do niej woreczek z ryżem - gotuj go przez 10-15 minut, a ryż wchłonie nadmiar soli;
  • rozcieńczysz ją przegotowaną wodą - miej na uwadze jednak, że smak rozrzedzonej zupy może stracić na intensywności;
  • dodasz skórkę chleba - ten patent sprawdzi się w przypadku niewielkiego przesolenia; wrzuć je na kilka minut do zupy i następnie wyjmij;
  • dodasz białko z jajek - do gotującej się zupy dodaj białka z jajek, które się zetną i wchłoną sól; przed podaniem zupy zbierz je łyżką cedzakową lub sitkiem.

Lubisz proste i smaczne dania? Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na kotlety pożarskie z mielonego kurczaka:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także