Jeszcze lepsza niż siemię lniane. Jest bogata w błonnik i ma zbawienny wpływ na jelita
Wygląda niepozornie, ale skrywa w sobie wiele składników odżywczych, które wpływają pozytywnie na ogólny dobrostan organizmu. Dołącz ją do diety, a jelita będą ci wdzięczne.
Wśród naturalnych wspomagaczy zdrowia siemię lniane od lat wiedzie prym. Nieco w cieniu jest babka płesznik, która zdecydowanie zasługuje na porcję uwagi. Niepozorne ziarenka działają wspaniale na jelita, pomagając w wielu problemach trawiennych. Na dodatek nie kosztują dużo, a ich włączenie do diety nie wiąże się z żadnym wyrzeczeniami czy utrudnieniami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rabarbar pod bezową pierzynką na kruchym cieście - hit z kuchni babci
Babka płesznik - właściwości
Babka płesznik to roślina, której nasiona są bogate w błonnik pokarmowy. Dzięki temu wspomaga ona pracę jelit, reguluje trawienie i pomaga w walce z zaparciami oraz biegunkami. Nasiona babki płesznik, po zalaniu wodą, tworzą żelową substancję, która osłania błonę śluzową jelit. Działa jak naturalna tarcza, co szczególnie docenią osoby, które borykają się z problemami jelitowymi. Babka płesznik może pomagać w łagodzeniu objawów takich jak bóle brzucha, wzdęcia i nieregularne wypróżnienia.
Rozpuszczalny błonnik wiąże kwasy żółciowe w jelitach, co zmusza wątrobę do produkcji nowych kwasów żółciowych z cholesterolu, prowadząc do obniżenia poziomu LDL (złego cholesterolu) we krwi.
Babka płesznik a odchudzanie
Włączenie babki płesznik do codziennej diety może być również naturalnym wsparciem w procesie odchudzania. Jej nasiona pęcznieją w brzuchu, dzięki czemu zwiększą uczucie sytości i zmniejszają apetyty. Pomaga w tym również sam błonnik, który dodatkowo wspiera przemianą materii, poprawia perystaltykę jelit i dba o regularne wypróżnianie. Rozpuszczalny błonnik może spowalniać wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego, co pomaga w utrzymaniu stabilniejszego poziomu cukru we krwi i zapobiega nagłym napadom głodu.
Jak stosować babkę płesznik?
Włączenie nasion babki płesznik do codziennej diety jest bardzo proste. Można ją dodawać do jogurtu, owsianki, sałatek, a także przygotowywać z niej kleik lub herbatę. Podczas stosowania babki płesznik konieczne jest picie dużej ilości wody (co najmniej jednej szklanki na każdą łyżeczkę nasion lub łusek), aby uniknąć zaparć i umożliwić jej prawidłowe pęcznienie.
Babka płesznik to naturalny suplement diety, który może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Nie zastąpi jednak zbilansowanej i pełnowartościowej diety. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy to produkt dla ciebie lub borykasz się z problemami zdrowotnymi, pamiętaj o konsultacji z lekarzem.
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.